duecento
25.07.13,19:01
Potreboval by som poradit. Kupil som dom v ktorom je vodomer umiestneny v suterene rodinneho domu. Je nutne pri zmene majitela a prepise pripojky na inu osobu budovat vodomernu sachtu? Mam informacie jedna pani povedala, ze Tavos pri takejto zmene ziada vybudovat tuto sachtu. Co teda?
buchač
25.07.13,17:53
Pred zriadením vodovodnej prípojky musíte predložiť vlastníkovi (prípadne prevádzkovateľovi) verejného vodovodu vyplnenú žiadosť. Následne je potrebné uzatvoriť s ním písomnú zmluvu. Po podpise zmluvy sa realizuje napojenie objektu na verejný vodovod samostatnou vodovodnou prípojkou, pričom miesto jej pripojenia určuje vlastník verejného vodovodu.
Ak dĺžka prípojky neumožňuje vložiť vodomernú šachtu medzi verejný vodovod a nehnuteľnosť, môže sa umiestniť aj v budove. Šachta sa zriaďuje na pozemku pripájanej nehnuteľnosti tesne za hranicou s verejným pozemkom. O jej umiestnení a o osadení vodomeru rozhoduje vlastník vodovodu po súhlase s prevádzkovateľom.

Informácie typu agentúry JPP by som absolútne nebral v úvahu .
Keďže je vodomer už umiestnený a tým pádom bol aj schválený svojho času , nuž myslím si , že Ťa predsa nik nemôže nútiť do tej prestavby systému vody v dome...
command
25.07.13,18:15
Ale on nejde pripajat nehnutelnost ta uz je, on meni len majitela pripojky takze pochybujem ze by nieco od neho chceli a ako pises ak tam uz je vodomer tak neni dovod aby robil novu sachtu tak isto je to aj s elektrinou pri zmene majitela sa nemusi zakopavat kabel ak je tahany kabel vzduchom.
buchač
25.07.13,18:32
Tvrdím snáďniečo iné ????

Ja som tiež chalupu kupoval s vodomerom bez šachty ...
Je už druhá vec ( moja ) , že som si šachtu vykopal a vodomer osadil do nej ....