SergejRSS
26.07.13,10:19
Chcel by som pocut Vasu radu ako postupovat na podvodnu realitnu kancelariu AŠ Haus s.r.o. a hlavne na konatelku firmy a ich podvodne a necestne praktiky. Konatelka Anna Šefčíková je bezcharakterny clovek a ohladom nehnutelnosti ktoru mi ponukala mi dala len same polopravdy a nepravdive informacie ...! (vsetko mam zdokumentovane pofotene jej ponuky , cenu, metraz , mailova komunikacia atd...vsetko tak ako mi nehnutelnost ponukala) Nehnutelnost mi ponukla tak ako som to potreboval pocut len aby som ako kupca co naskorej zlozili zalohu. Akonahle je zaloha zlozena promtnost aku prejavovala okamzite zanikla a ked som zistil ze polovica veci co Vam o nehnutelnosti naslubovala su len polopravdy a snažíl sa ju konfrontovat ze v zmluvach ktore mi poslala je uvedene vsetko inak ..metraz...cena.... ( stoho sa ma snazila odbit ze kupujetm nehnutelnost a na drobnostiach ako nepravdiva metraz , cena , atd ,...nezalezi ...ved nehnutelnost som vraj videl , suhlasil s cenou a mal si ju premerat!!! a cena je aka je... a aj ked mala uvedene cenu za meter to, ze je mensia metraz na cene nic nemeni!!! ) Dalsia vec je ze realitaka nam na podpis tlacila zmluvy, kde do zmluvy uvedu len cast kupnej ceny a zvysok chceli dat bokom na ruku ( citujem p. Šefčíkovu: Rozdiel ceny nam vyplatite pri podpise zmluvy v hotovosti bez dokladu na ruku!!!!) A bud teda pristupime na ich zmluvy tak ako su ... alebo nehnutelnost mat nebudeme. Toto ma uz odradilo uplne! Dat niekomu peniaze len tak na ruku a bez dokladu... je ako keby ste ich vyhodili z okna! Nebodaj, ze by ste si mysleli ze na zaklade nepravdivých informaci a polopravd mi bol zaloha 1500e vratena?? ....tak ako to je uvedene v rezervacnej zmluve..!? Kdeze... Hned ako sme spomenul vratenie zalohy , lebo ma len klamu a zavadzaju .... zacal sa hned kolotoc vyhovoriek preco to hned nejde a zatajovania sa zo strany konatelky. Hned ako som spomenul vratenie zalohy... telefon mi p. Šefčíkova uz nezdvihne! odpovede na mail to iste...( absolutne ziadne) Na firme ju nenajdete a ak tam aj je... ostatny zamestanci tvrdia, ze tam nie je... a samozrejme nevpustia Vas... Podal som uz trestne oznamenie ( aj ked pani konatelka sa predvolaniu samozrejme vyhýba a neprebera predvolania od policie a nebere ani telefonaty vysetrovatela....) Zvazujem este podanie podnetu do NARKS a na SOI . Co dalsie by ste mi poradili ako este dalej postupovat ? Samozrejme chcem, svoju zalohu naspat! a to co najskorej! Mal som s tymto pripadom aj dalsie naklady nakolko som musel pricestovat na slovensko az z Ruska en aby som to doriesil a letenky , ubytovanie ma stalo dalsie cca 2000euro ( mozem ziadat aj nahradu tychto nakladov ? Akym sposobom? Predom dakujem za radu.)

Len chcem este uviest ze po tejto skusenosti radim každému zaujemcovi ruky prec od AŠ Haus s.r.o. a konatelky A. Šefčíkovej urcite neskladajte predom ziadnu zalohu realitke dokial nehnutelnost nemate prepisanu na seba a nebude v takom stave ako Vam bola opisana a ponukana. A vsetko preverujte, nespoliehajte na sluby a serioznost RK nevyplaca sa to.
Ice dive
26.07.13,08:33
mna by zaujímalo, v akom rozsahu klamali o rozlohe bytu? nakoľko ja teraz tiež kupujem byt a do rozlohy mi zaratali aj podlahovú plochu pod priečkou so susednym bytom...
alaya1
26.07.13,08:53
myslim si, ze dolezite je, co si podpisal a to plati. V zmluvnych podmienkach mas uvedene urcite moznosti, kedy moze dojst k vrateniu zalohy. Pripadne cenu vec postup na sud.
mimotemy V poslednom case riesim vec, tiez som chcela cez realitky, Boze uchovaj- to su klamari velkeho rangu. Z 15- mozno 2-3 seriozni makleri.
buchač
26.07.13,09:15
Citujem :
Podal som uz trestne oznamenie ( aj ked pani konatelka sa predvolaniu samozrejme vyhýba a neprebera predvolania od policie a nebere ani telefonaty vysetrovatela....)

Odpoveď :
Nemaj boja ....keď sa to dostane na súd , tak ten si s ňou už poradí.....

Vravím z vlastnej skúsenosti ...
Tiež som takto dopadol ...dal som zálohu a skutek utek .
Nepreberala , nezúčastňovala sa pojednávaní ...sudca sa nesral ,dal ju predviesť hliadkou ...
Síce chalupku som kúpil následne priamo od majiteľa ( pravidlá zmluvy neporušil ) , ale to je vedľajšie ...
Proste skutočnosť je taká , že " pani nekonateľka " bola právoplatne odsúdená na vrátenie zálohy a ešte k tomu aj flajster v podobe podmienky ( 18 mesiacov na 2 roky ) vyfasovala ...
Samozrejme , že som na ňu poštval pitbulla v podobe exekútora ....
SergejRSS
26.07.13,09:20
V skratke : potreboval som metraz min. 30m uzitkovej plochy. Ponuka RK bola jasna uzitkova plocha bytu 30m cena za meter 2166,67euro . Spravili sme obhliadku byt sa nam pacil... vsetko sme sa pytali este raz na byte ( samozrejme na vsetko bol odoved ano, ano aj na metraz 30m) Maklerka nezabudla uviest, ze hned ma aj dalsich zaujemcov na dnes ktory idu uz druhy krat a co to chcu brat... tak sme sa teda hned rozhodli , ze to zoberieme ( hned sa slo do RK a skladala sa zaloha. Bohuzial neskoro sme zbadali az doma ze v rezervacnej zmluve bolo vynechanych par bodov (zrejme kde boli specifikacie bytu metraz , atd...) cize to kolko metrov ma byt sa v rezervacke neuviedla ocividne schvalom. Az ked som dostal KZ Zmluvy bola zrazu vymera len 28m co je pri byte ktory mam mat 30 m a cena za meter bola ponukana za 2166euro dost podstatna vec. ked som ju konfrontoval ze co to ma znamenat. Reakcia konatelky bola, ze na byte bola obhliadka a mali sme si to premerat na drobnostaich ako je metraz nezalezi. Dohodli sme sa na kupe a teda to plati .
Druha vec je kupna cena v KZ zmluvach uviedli o 10.000 mensiu cenu ako bola dohodnuta a zalohu 1.500euro ani neuviedli a neodratali. Ked som na to upozornit odpoved bola este lepsia zvysnich 10.000 bude pri podpise uhradenych na ruku bez dohladu ze je nejaka novela zakona ci co. Tak to ma dostalo uplne dat niekomu len tak 10.000 na ruku bez zaruk nemienim . odkedy som nesuhlasil a poziadal o vratenie zalohy kedze ma klamu a zavadzaju konatelka prestala komunikovat a zatajuje sa.
Moja rada nedavat ziadnej RK predom peniaze ( rezervacna zmluva sa da spravit aj tak ze provizia bude vyplatena po prepise nehnutelnosti.)
SergejRSS
26.07.13,09:32
Ano mas pravdu ( v rezervacnej zmluve sice vynechala konatelka metraz , ale body , ze ak na nehnutelnosti nezodpoveda nieco skutocnostiam ako bola ponukana alebo ma zamlcane zavady a nedaju sa majitelom odstranit, vratia zalohu) na zaklade toho som aj ziadal o vrataenie no marene. Odvtedy sa konatelka zatajuje . Tresne oznamenie som uz podal , ale predvolania konatelka neprebera.
No podanie na sud uz tiez chystam.
Ako samozrejme stretol som aj ja s RK kde pracuju cestne a ozaj ochotne aj poradia , ale prave pre takychto podvodnikov ako AS Haus co chcu len vylakat peniaze a nachytat klientov na taketo podvody je coraz vacsia nedovera voci RK . Po tejto mojej skusenosti som sa rozhodol ze to veru nenecham tak konatelka si zrejme myslela , ze ked som Rus a nezijem v SR, ze ma lahko oklame a ja sa na to vykaslem, ale ja som rozhodnuty to nenechat tak. Niekto by mal spravit poriadok a takymto ludom zobrat licenie ak vobec nejaku maju a statne organy by mali konat.
alaya1
26.07.13,09:36
Na co teda cakas? Ked mas dokaz, ze pochybila, daj zalobu na sud, ten to vyriesi, takto len tahas cas a nic z toho.
GabiZ
26.07.13,09:37
Keď už platiť, tak najideálnejšie je dať peniaze do notárskej úschovy a po naplnení podmienok kúpno-predajnej zmluvy sa suma presunie na účet relevantnej osoby.
SergejRSS
26.07.13,09:44
:) super gratulujem, spolieham ze aj mne sa to presne takto postasti :)
SergejRSS
26.07.13,09:50
Ano uz na tom pracujem, dal som vsetko spracovat u pravnika nech to poda na sud. Teraz ako som na slovensku mienim sa do toho opriet, aby som peniaze dosta spat a hlavne nech tato realitka uz nikoho neokradne.
SergejRSS
26.07.13,09:54
Chcem proste svoje peniaze spat a hlavne nech takto realitka uz nikoho neokradne dufam ,ze sa mi to podari dotiahnut az do zakazu cinnosti
GabiZ
26.07.13,10:01
Okrem podania trestného oznámenia už zostáva len súd, nakoľko SOI síce podnety od sťažovateľov na nekalé praktiky realitiek dostáva, ale nemá kompetenciu ich riešiť. Na vyčistenie realitného trhu od neserióznych realitiek chýba zákon, ktorý by umožnil odobratie licencie a zákaz činnosti pochybnej realitke. Preto zatiaľ jedine súd, ktorý na základe Vami predložených dôkazov môže rozhodnúť o vrátení zálohy, prípadne uplatnení si škôd, súdnych trov a pod., prípadne môže nariadiť aj zákaz činnosti. Ak bude v trestnom konaní uznaná vinná, aj tam sa zvyčajne priznáva výška škody, ktorú si ale v občiansko-právnom konaní musíte vymáhať. Takže netreba čakať na výsledky trestného konania, žalobu môžete podať už teraz, ale ak máte právnika, tak určite vie, čo má robiť.
Ice dive
26.07.13,10:23
no dobre jej nalož, nech už si s touto realitkou ani neškrtne... čo tam potom, že dotyčná má ďalšie dve, kde môže frčať veselo ďalej:D:D:D
Dubak2000
26.07.13,11:26
ja len k tomu..." neskladajte predom ziadnu zalohu realitke dokial nehnutelnost nemate prepisanu na seba " . Nieco take nie je mozne, predsa nikto neprepise nehnutelnost na noveho vlastnika ak nie je zaplatena. Rezervacna zaloha sa myslim vzdy plati realitke (ak je to riesene s realitkou).
buchač
26.07.13,12:44
Vymáhanie v občianskom konaní nie je vždy nutné .
Trestný súd vo svojom rozsudku môže zaviazať obvinenú na vrátenie finančného obnosu ...
To sa aj v mojom prípade stalo ...
Horšia je tá iná stranka skutočností . Keď sa povinný nemá k činu a dokonca ani exe nemá na čo šáhnuť ....


P.S.:
....uľavím si ....
Keby to bolo pred pár rokmi ???
Jedna - dve návštevy u nej ....kua , šťala by dotyčná vo vetre a šúchala nohami , len aby mi mohla love vrátiť ... :cool:
Ani súd by sa nekonal ..... ;)
SergejRSS
28.07.13,08:57
Vidim ze sa ti to pletie...Rezervacna zaloha a platba za nehnutelnost su dve rozdielne veci. Zaplatit rezervacnu zalohu po prepise by u serioznej reality nemal byt problem dokial im naozaj o prepis ide ...da sa to spravit jednoducho ze po prepise z notarsej uschovy prevedie notar dohodnutu cast za nehnutelnost na ucet majitela a druhu cast ( rezervacnu zalohu alebo teda proviziu RK ) na uvet RK.
SergejRSS
28.07.13,09:08
Ano presne tak. Bohuzial v inych krajinach som sa nestretol ze by sa RK takto spravala a islo jej len o oklamanie a doslova okradnutie klienta .( v inych krajinach su RK certifikovane spolocnosti ktore nesu vysoku doveru) Keby si toto co RK AŠ Haus s.r.o. na slovensku dovolila RK niekde inde okamzite jej zakazu cinnost a zoberu licenciu. V inych statoch totiz RK musia byt preverene na ziskanie licencie kdez to na slovensku ako som sa dozvedel otvorit si RK nie je problem ( ziadny dozorny organ ktory by zalozenie RK preveril a cinost povolil alebo nepovolil nejestvuje.) a teda zalozit si RK satci splnat minimum podmienok ktore urcuje len zivnostensky urad.
ncc
27.03.15,20:41
Tato rk neseriozne vystupuje aj voči iným rk drzo skopírovala moje fotografie aj vizualizáciu čo som sama robila z našim logom a napriek upozorneniu inzerát nevymazala hoci nemá súhlas majiteľa, robí zlé meno realitným kanc. ktoré sa snažia poskytovať služby férovo. Byt kde sám majiteľ uvádzal väčšiu rozlohu ako je skutočná som posledne ani do ponuky nevzala miesto 41 až 47 m2 ale iné rk to veselo takto ponúkali. To že majitelia uvadzajú väčšiu rozlohu nie je zriedkavosť a často na tom aj trvajú. bdz