byvaliStudent
26.07.13,11:25
dobry den,

som studentom ktory neuspesne ukoncil vysoku skolu asi nieco viac ako pre mesiacom a pol a nebol som sa doteraz zapisat na urade prace, ake sankcie budem platit ak sa tam pojdem zapisat a potrebujem k tomu nejake dokumenty kedze som skolu skoncil neuspesne? vopred vdaka
Xanti
26.07.13,09:28
Zaplatíš si za dni od skončenia VS do nahlásenia sa na UP odvody do ZP . Mesačne sa platí 55,02 eur ... takže potom za druhý mesiac sa zaplatí pomerná časť.
A na UP budeš potrebovať potvrdenie o ukončení štúdia, maturitné vysvedčenie a už ma nič nenapadá.
GabiZ
26.07.13,09:29
zanetth
26.07.13,09:30
Žiadne sankcie od úradu práce nebudeš platiť, prihlásenie sa na úrad práce nie je povinnosť. Budeš si však musieť doplatiť zdravotné poistenie, keďže si bol vlastne dobrovoľne nezamestnaný. Výška odvodov na ZP pre samoplatiteľa je 55,02 Eur mesačne. Ak sa prihlásiš na úrad práce bude tieto odvody platiť za teba štát.
Llívia
26.07.13,10:07
Z úradu práce žiadne sankcie nedostaneš. Dostať by si ich mohol zo zdravotnej poisťovne, ak si si nesplnil oznamovaciu povinnosť a nebol si sa prihlásiť ako platiteľ zdravotného poistenia a za neplatenie zdrav. poistenia. Toto si vybav čo najskôr, lebo jedného dňa ťa môže prekvapiť list od exekútora, kde namiesto dlžnej sumy za 1,5 mesiaca budeš platiť ešte aj trovy exekúcie a tie môžu byť aj viac, ako tvoj samotný nedoplatok na poistnom.
Keď sa zaeviduješ na ÚP, zase budeš musieť ísť na zdrav. poisťovňu odhlásiť sa ako samoplatiteľ.