maco698
26.07.13,12:41
Prosim o radu, aku sparovacku pouzit na dlazbu z kamena. Spary su hlboke 10 -20 mm a siroke 5 az 50 mm. Nenasiel som vyrobok, ktory splna uvedene parametre (Murexin, Mapei, PCI atd.). Niekde som sa docital, ze treba zmiesat cement, flexibilne lepidlo a kremicity piesok, v pomere 1:1:1 a tym vysparovat. Dakujem za rady

http://static0.asmira.com/photo/25/467625/forum/27518280_1600.jpg
Peggynka
26.07.13,19:06
buchač
26.07.13,19:24
No neviem , neviem ....

Možno si príliš náročný , možno prílišný laik ...
Ja som robil tiež podobnú dlažbu ( presnejšie majster ) , no nešpároval som tie chodníky a či terasu ...

Lež obklad na studňu sa lepil práve Murexinom ...pozri , ako to vyzerá .
Skutočnosť je ešte krajšia ...samozrejme , že po tom vybrúsení ...

http://img.janforman.com/th/IMAG1519wrsk.jpg (http://img.janforman.com/IMAG1519wrsk.jpg)

OPRAVA :
Nie Murexin , ale Baumit Baumacol FlexUni
http://www.baumit.sk/front_content.php?idart=6124

POZNÁMKA :
Pri ukladaní kameňa si mal ísť s kameňmi hlbšie do betónu , respektíve dať vyšší betón .
Takto máš o problém viac .
Ja osobne som ten kameň iba do betónu dával a následne vybrúsil ...( teda presnejšie povedané - majster ) ...
maco698
26.07.13,20:55
Ani laik, ani narocny. Jednoducho, okrem jedineho vyrobku od Knaufu neexistuje skarovacka, ktorej technicky list dovoluje sirku skar 5 az 50 mm a hlbku DO 20 mm. Terasu vysparovat musim... Peggynka dik, tieto linky su mi zname :-)
buchač
27.07.13,04:06
OPRAVA príspevku ...
maco698
27.07.13,05:01
Presne tak som to aj robil, kamene nie su polozene, ale ulozene v malte :) gumene kladivo si co-to odkleplo.. preto su miestami spary hlboke len 1 az 2 cm. Viem, ze som to touto maltou mohol rovno aj sparovat... Cim sa ten kamen brusil? Ten beton casom zvetra, odhadovana zivotnost je cca 5 rokov, rovnako ako pri sparovani len flexilepidlom.
buchač
27.07.13,05:17
Životnosť je dlhšia ...videl som na vedľajších ( podobných ) stavbách ...a to nedávali toľko betónu ako ja ...
Brúsenie ?
Šak vrtačka , do nej ten kotúč - oceľový kartáč ...a jedeš ...
Tak isto sa aj kamene brúsili ....
RZ Projekt
27.07.13,10:32
Vysparuj to domacou hmotou ako aj pises. Ja som kedysi tak sparoval obklady, ale bez flexi lepidla. Len cement, piesok a voda. Aby skary vyzneli estetickejsie, tak som ich pretieral mokrym resp. vlhkym stetcom. Navyse podla foto vyzera, ze to mas zastresene. Preto sa nemsis bat poveternostnych vplyvov.
pmajap
27.07.13,10:46
Ak si nechal špáry najlepší je glet, jemný kremičitý piesok a cement. Keď som pridala lepidlo (aj to najkvalitnejšie) cez zimu ho narušilo a rozmrzlo. Je to piplavá robota, zvyšok dlažby som už ukladala do betónu. Jediný problém mám s poklopom na vodomernej šachte, poklop je hlboký 4 cm a čistý betón je krehký, tak keď sa s poklopom manipuluje láme sa.
maco698
28.07.13,20:24
Vdaka. Spary mam navlhcit, pripadne natriet penetrakom? Este zozeniem pistol na sparovanie a ked nebude tak horuco, pustim sa do toho
RZ Projekt
29.07.13,15:00
Navlhcit urcite. Ak je to starsi podklad, tak je vhodne pouzit tzv. adhezny mostik. To jest nejaky nater na lepsie prepojenie stareho materialu s novym. Ale je to prikryte, vodorovny povrch, cize to neodpadne ako omietka, tak by som to asi az tak nekomplikoval.
maco698
29.07.13,20:19
Dlazba ma cca mesiac, adhezny mostik som daval pod cementovu maltu / lepidlo. Ok, tak to navlhcim penetrakom. Je to sice zakryte, ale pri vetre sa na terasu dostane trochu vody. Dakujem za rady
maco698
06.08.13,11:16
ako to bolo sparovane? so sparovacou pistolou? asi nie celoplosne, vyliatim a naslednym umytim kamenov..
pmajap
06.08.13,13:31
Tie prvé pri dverách som špárovala, vrecúškom čo sa zdobia torty, jemný piesok a veľa cementu, špachtľou "zavibrovala" a keď trochu zavädlo pocukrovala cemenrom a opatrne umyla skaly. Tie na obrázku sú celoplošne do betónu, lepšie sa ukladajú hrubšie skaly od 2 do 8 cm.
pmajap
06.08.13,13:38
Cement nesmie byť riedky, ja som sa ulakomila na tenké platne za dobrú cenu a vymŕzajú, museli ísť do redšieho betónu a nedali sa pekne uložiť - lietajú