roland_nz
26.07.13,13:57
Ahojte,potreboval by som poradit.Mame projekt na chatku bez pivnice ale ja som sa na poslednu chvilu rozhodol ze tam bude aj pivnica takze na projekte ju zatial nemam .Ako postupovat?Dam vam sem nejake zakladne informacie: chatka bude mat 5x6 jedno podlazna + pivnica.Mame vikopanu jamu o rozlohe 7,3x6,3x1,9.Voda sa nachadza uz v hlbke 2,2.Chcel by som to odizolovat Fatrafolom803.Je potrebne spravit aj zakladove pasy alebo sa to da aj bez tych pasou a zaliat to bez nich (spravit hned dosku?)Pivnica by bola robena s DT.Dakujem
RZ Projekt
29.07.13,15:16
Mozes urobit tak i tak. Ak das zakladove pasy, tak podkladovy beton nemusis nejak zvlast vystuzovat. Postaci ocelova karisiet pri spodnom povrchu. Ak chces zalozenie stavby riesit zakladovou doskou, tak musi byt vystuzena pri spodnom aj hornom povrchu. Resp. pri hornom povrchu by postacovala vystuz len v mieste DT stien. Ta uroven podzemnej vody 2,2 m pod terenom je narazena, ci vystupana hladina? Urcite by som so zakladovou skarou nesiel pod hladinu podzemnej vody. Najlepsie bude, ked to prejednas s projektantom alebo este lepsie so statikom, ktori ti robili projekt.