katus1911
26.07.13,14:01
Ahojte, chcem sa vas spytat na nazor co sa tyka spoluprace s firmamy na vymahanie pohladavok. sme firma zaoberajuca s avyrobou generatorov na slovensko vela nefakturujeme len nejake kozmeticke pripravky a to vsetko ide cez dobierku takze nieje problem s platbami akurat dost fakturujeme od zahranicia ale to sa riesi vacsinou vsetko zalohami az potom je projekt dodany, je obdobie ze spravime 3 projekty za mesiac a je obdobie za ani jeden. ja osobne si myslim ze sa nam to viac neoplati ako oplati, neviem ake podmienky maju tie spolocnosti a tak. Mate nikto s niecim taky skusenosti?
dakujem
draik
26.07.13,15:37
O čo vám vlastne ide?
katus1911
30.07.13,11:11
to ani ja sama presne neviem o čo ide šéfovi, asi o vymáhanie tých záloh
a_je_to
01.08.13,21:13
Jediná zrozumiteľná je tá prvá veta, ostatné je mimo názvu témy. Na vymáhačské firmy bacha. S viacerými som jednal, lebo mi dávali telefonické aj mailové ponuky. Každú som odfajčil otázkou ... že čo ak si vymáhanie objednám a oni nič nevymôžu. Či budem potom náklady s neúspešným vymáhanímm znášať ja ? Keď mi ponúkajúca povedala, že ... áno, je to predmet zmluvy, tak som zaďakoval a poprosil, aby viac nevolali. Inak ... zálohy sa nevymáhajú, iba sa odmietne dodávka, ak záloha nebude.
katus1911
02.08.13,05:57
robime zalohy na 30% a 70% ked uhradie 30 zacina sa vyroba, a pred dodanim sa uhradi 70% a s tym byva obcas problem