Vladi87
26.07.13,16:20
Dobrý deň,

píšem síce z opačnej strany a je mi to vzhľadom na môj vek aj trápne, ale rád by som sa spýtal, ako si vôbec získať dôveru a rešpekt rodičov.

Som 27 ročný muž a s rodičmi už nebývam (bývam so snúbenicou). Rodičia mi zrekonštruovali a prepísali zdedený byt v ktorom teraz sme. Napriek tomu, že to bytostne nepotrebujem, moji rodičia mi stále nedôverujú a vôbec nemajú ku mne rešpekt. Jednoducho, predtým, ako čokoľvek spravím, tak vedia, že to spravím zle a ak to spravím, tak to prekvapivo je zle.

Podotýkam, že som odmalička vychovávaný v tomto duchu a odmalička mám definované mantinely a body ktoré v živote splniť. Preto som nikdy nefajčil, nedrogoval, nepodľahol alkoholizmu, vyštudoval som VŠ a momentálne som slušne zamestnaný. Mám vážny niekoľkoročný perfektne fungujúci vzťah. Od rodičov som odišiel pred 4 rokmi a paradoxne ma v tom podporovali.

Vždy som bol v tom, že rodičom môžem povedať všetko, ale za posledné dva roky sa situácia tak otočila, že radšej im nehovorím ani kde som ani čo robím, pretože všetko, a úplne všetko proti mne vždy použijú. Nikdy nie som dosť dobrý, nikdy ma za nič nepochvália.

Zopár príkladov: Zraní sa mi pes a idem k inému veterinárovi, ako by šli oni - som nezodpovedný a chcem ho zabiť. Kúpim si tričko (za vlastné prostriedky) - nie je dobré. Idem na dovolenku (za vlastné prostriedky) - zlá destinácia, zlý spôsob dopravy, zlý čas. Upracem si auto a ponúknem sa, že mamu hodím do práce (mám to po ceste) - v kufri máš neporiadok, si neporiadny. Podarí sa mi uvariť ťažký recept a tak jedlo donesiem ochutnať aj rodičom (11 km) - sponzoruje ťa čerpacia stanica? Kúpim si lacné topánky - " to čo máš ža lacné topánky?" Kúpim si drahé topánky - "to si môžeš dovoliť?" žiadne ďakujem, skvelý nápad.

Proste hocijaké rozhodnutie, čo spravím, musím prediskutovať s nimi a samozrejme (aj keď tvrdia, źe mi len radia), dať na ich názor a ich skúsenosť. Opačný prípad je nepovedať im nič a spraviť podla seba - no keď na to prídu, tak mi tvrdia "ako si ich nevážim a ako sa k nim zle správam". Všetko musím cenzurovať a to som myslel, že s rodičmi budem mať super vzťah.

Ďalšia vec je stretávanie. Pozvať svojho otca na pivo je niečo nemožné (a to má pivo veľmi rád). Vždy ma odbije, že nemá čas a pod. S kamarátmi a inými členmi rodiny si nájde vždy. Pozvať rodičov k nám na byt je tiež nemožné - vždy sľúbia, no napokon to čo najkratší čas pred dohodnutým termínom (rozumej menej ako 24 h ) odvolajú. Ak aj ledva prídu, zostanú na 15 minút.

Minulý rok sme boli spolu na dovolenke dvoma autami (sám som jedno šoféroval) a podľa mamy to mala byť "maturita z vodičáku" aby ma púšťala na dovolenku samého (vodičák mám skoro 10 rokov a najazdených cca 250.000 km bez nehody s jednou pokutou). Prišlo na lámanie chleba "nie si dosť zrelý" (!!!!). Ani nebudem komentovať, že moji priatelia a kolegovia sa toto rodičov ani len nepýtajú.

Poslednou vecou sú rodinné intrigy. Akákoľvek negatívna domnienka na moju osobu je podľa mojej mamy pravdivá. Teda dozviem sa, že sa údajne hnevám na strýka (samozrejme, že nie) a hneď sa mu mám ospravedlniť. Moji rodičia sa ma nevedia zastať. Väčšinou si rodičia bránia deti aj keď vedia, že sú vinné. Moji rodičia ma obvinia, ešte ani nie je jasné, čo je vo veci.


V podstate mi to môže byť jedno. Môj život ide ďalej sám. Len som veľmi sklamaný a veľmi ma to kúše zvnútra. Stále na to myslím. Nie sú veľmi starí (pred 60), ale aj tak sa bojím, že raz tu nebudú a chcem s nimi tráviť dosť času. Ale už to nedokážem niesť v sebe. So snúbenicou majú dobrý vzťah, aj keď samozrejme, je to horšia verzia mňa.

Riešili ste niekto ako získať dôveru svojich rodičov? Ktorú ste nikdy nemali?

Rozumiem, keď ju niekto stratí a chce získať späť. Ale ja som nikdy nespravil nič, čím by som ich ranil. Práve naopak. Som presne ich obraz. Ale nie dosť dobrý. A to napriek tomu, že som mimoriadne pozorný (každý ich sviatok si uctím), snaživý som aj voči ostatnej rodine.
Peggynka
26.07.13,16:05
Všetko je to o komunikácii.Navštív rodičov (bez snúbenice) a takto sa z nimi porozprávaj - povedz im,že ťa to trápi.Je to zvláštne,ešte by som pripustila,že sa takto chová jeden,ale obaja ? Možno si to ani neuvedomujú,tak to skús povedať na rovinu.Držím ti palce,aby sa to urovnalo,život je veľmi krátky,nepremeškaj to.
pepa78
26.07.13,16:21
Ono to tak nevyzerá,ale oni Ta majú príliš radi...majú ta príliš radi na to, aby si nosil lacné topa ky ale aj príliš na to aby si minal na drahé...
mareko
26.07.13,16:41
Tiež si myslím že to bude tak nejak. Je to síce ťažké pochopiť, ale asi majú dojem, že by si sa mohol "pokaziť" keby ťa stále "nenaprávali" :-(.
Vladi87
26.07.13,16:46
veď ja to viem... preto ma to zožiera a preto to chcem vyriešiť. Problém so svojimi rodičmi pri opúštaní rodného hniezda malo mnoho ľudí vrátane mojich rodičov. No toto je naozaj extrém
julysak
26.07.13,16:46
Nie je ti takto dobre ??????????????????????????????

Tak to rieš :D
Vladi87
26.07.13,16:46
Problém je, že si to zoberú osobne a urazia sa... Už som to skúšal zopár razy. :-( ale vďaka za tip
buchač
26.07.13,16:58
Neinformuj ich ,nerieš s nimi ,nespovedaj sa im , nepozývaj na pivo , nedávaj ochutnávať , stretávaj sa minimálne , telefonuj len v nutných prípadoch ( respektíve zdvorilostne ) , nedaj šancu na intrigy , nekomentuj .........

Povedal by som inak .

ODSTRIHNI SA KONEČNE OD PUPOČNEJ ŠNÚRY !!!!

P.S.:
Ak by som rozpitval celý Tvoj príspevok , nepáčilo by sa Ti to absolútne ...

P.S.:
Tá skúška zo šoférovania ma dostala .
Mama má vodičák ???
Ak nie , nech si sedí v kľude na zadnom sedadle a bezpečnostný pás by mala mať ( aj ) cez ústa ...
julysak
26.07.13,17:04
"" nech si sedí v kľude na zadnom sedadle ""
Alebo však aj na "niečom inom " nech si sedí :D
lujza.j
26.07.13,17:45
si jedináčik?
Andy Kralik
26.07.13,19:13
2x si precitaj to co napisal buchac a riad sa podla toho. Ty musis prestrihnut tu vazbu na rodicov, aj ked ich mas rad...

Ako, ked som mal 27 nieledy moji rodicia nevedeli v ktorej krajine prave som, nie to co robim... A to mam s nimi super vztah...

Dodatok:
"...Proste hocijaké rozhodnutie, čo spravím, musím prediskutovať s nimi a samozrejme (aj keď tvrdia, źe mi len radia), dať na ich názor a ich skúsenosť. Opačný prípad je nepovedať im nič a spraviť podla seba - no keď na to prídu, tak mi tvrdia "ako si ich nevážim a ako sa k nim zle správam"......."

Tak toto je zle.. Jednoducho, stav ked sa 27 rocny muz ma svojich rodicov pytat na to co ma robit, informovat ich o vsetkom a riesit to s nimi je chory.
Poviem to tvrdo.. ale v 27 su rodicia "mimo hry". Uz nemozu byt v zivote najdolezitejsi. Najdolezitejsia musi byt partnerka. Ona je jeho najblizsia rodina. Nie rodicia. Ti uz su "vzdialenejsou rodinou". Musis si najst extremne tolerantnu zenu, aby ti trpela opak. Aj tak to bude len trpiet. Videl som rozpad mnohych vztahov kde jeden z partnerov na to zabudol...

Tvoja rodina je tvoja snubenica. S nou toto vsetko ries. Moze ti byt jedno co si tvoji rodicia myslia o tvojom obleceni, aj o poriadku v kufri auta (aj mne svokra obcas povie ze mame spinave auto.. no mame.. a? je to len poznamka na ktoru ja aj ona o 5 minut zabudneme)... A kym sa toto neupravi na dovolenku by som s nimi nesiel. Naco si ju kazit.. ty ju mas pokazenu aj oni.. Na co je to dobre?

Ono sa to upravi, ale uvedom si ze ides menit zvyky ktore maju 27 rokov...
asedma
26.07.13,19:49
Vladi87 (Dnes 19:46) Problém je, že si to zoberú osobne a urazia sa... Už som to skúšal zopár razy. :-( ale vďaka za tip
..ako sa urazia, tak sa odrazia..tebe sa aspon ulavi a cakaj nevnucuj sa..oni sa sami ohlasia, ked im bude smutno..
Peggynka
26.07.13,19:54
Ktovie,či aj tvoji rodičia hodnotia váš vzťah "super",hlavne mamka...
Andy Kralik
27.07.13,11:40
Je jasné, že keď "som odchádzal z domu" urcite mamka nebola nadsena. Ale to uz asi patri k tomu.. Aj ulohy rodicov raz koncia a maju len poradny vyznam.. Mozno bolo jednoduchsie to, ze som sa osamostatnoval, ked uz som bol schopny sa o seba postarat - kompletne. Ked som si zarobilk tolko, ze som vedel zaplatit najom, energie, zaujmy, navaril som si, opral... Aj rodicia pochopili, ze uz ich nepotrebujem tak ako som ich potreboval v minulosti, uz ich potrebujem inak.

V sucasnosti (mam 35) mame vyborny vztah, ktory je ale zalozeny na vzajomnom respekte.. nie na podriadenosti.
Andy Kralik
27.07.13,12:03
Je to extrem.. Ale riesit ho musis ty. Nie oni. Davaj si pozor aby si nereagoval podrazdeno, nehnevaj sa na nich.. Ale ty musis opustit hniezdo... Milo ale dorazne.
Halli
27.07.13,12:28
Včera 19:58
buchač

Neinformuj ich ,nerieš s nimi ,nespovedaj sa im , nepozývaj na pivo , nedávaj ochutnávať , stretávaj sa minimálne , telefonuj len v nutných prípadoch ( respektíve zdvorilostne ) , nedaj šancu na intrigy , nekomentuj .........

Povedal by som inak .

ODSTRIHNI SA KONEČNE OD PUPOČNEJ ŠNÚRY !!!!

P.S.:
Ak by som rozpitval celý Tvoj príspevok , nepáčilo by sa Ti to absolútne ...

P.S.:
Tá skúška zo šoférovania ma dostala .
Mama má vodičák ???
Ak nie , nech si sedí v kľude na zadnom sedadle a bezpečnostný pás by mala mať ( aj ) cez ústa ...

nejde mi to citovať...tak takto...


tento jeden príspevok stačil, všetko ostatné už sa bude len zamotávať , takto by som to napísala sama, Buchinko 100 bodov.
Peggynka
27.07.13,19:11
Ako, ked som mal 27 nieledy moji rodicia nevedeli v ktorej krajine prave som, nie to co robim... A to mam s nimi super vztah...
V tomto je pre mňa problém - pre mňa je "super" vzťah taký,kedy prejavia moje deti záujem,ako sa mám a či som v poriadku a to isté potrebujem vedieť o nich.Nevstupujem im do života,ale aby som nevedela kde sú,to si azda nezaslúžim.A takto to vníma každá matka.Viem,že otcovia sú iní,ale to je o inom.Ako muž to vnímate inak.
BXLmiami
28.07.13,07:04
Si dospelý a je to len a len Tvoj život.Takže sa s nimi prestan radiť a nenechaj sa sekírovať,rob čo Ti vyhovuje a oni sa bud prispôsobia,alebo nie a to už nie je Tvoja vec.Syn a jeho matka je povestná dvojica,mama sa ťa dobrovoľne zrejme nevzdá,budeš jej musieť ukázať,kde je jej miesto.
Poznáš ten vtip starý ako ľudstvo?
V skratke-dcéra sa veľmi dobre vydala,ten jej dáva peniaze,pomáha v domácnosti,varí,deti opatruje,ale syn,ten je na tom chudák veľmi zle,tá jeho mrcha mu berie všetky peniaze a ešte musí pomáhať v domácnosti,variť a opatrovať deti
nika.sum
28.07.13,10:41
este raz porozpravat a aplikovat prispevok buchaca, naozaj si dost stary na to aby si svoj zivot zil sam a nenachal sa buzerovat (to je buzeracia), vies si predstavit ked budete mat deti..tymto svojim chovanim ti mozu rozbit vztah, ak si nedas pozor, jednoducho im treba dat najavo kde je ich miesto....drzim palce
nika.sum
28.07.13,10:51
preboha ty si to hniezdo opustil uz pred 4 rokmi, slusne aplikovat buchacove rady....nic ine sa neda robit....
Andy Kralik
28.07.13,11:19
Ja len dodam, ze tymto prstupom ti mozu nielen znicit vztah a tvoju rodinu ale nakoniec aj tvoj vztah k nim. Urcite maju dobre umysly. Ale cesta do pekla je casto vykladana tymi najlepsimi umyslami.. ze..
Dav
28.07.13,11:31
Zo skúseností v okolí tvrdím, že na takýchto rodičov by mali byť paragrafy. Si dospelý, svojprávny, zárobkovo činný, sebestačný. Rodičia majú svoj život, Ty už tiež svoj. To, čo robia, je citové vydieranie, ich vnútorná neistota, neschopnosť akceptovať realitu a snaha manipulovať aj s dospelým dieťaťom a pokrivené chápanie lásky. Oddeľ sa od rodičov,definitívne, ozvi sa na narodeniny, meniny. Nie sú takí starí, aby potrebovali Tvoju pomoc, či skôr opateru.
Dôveru takýchto rodičov si nezískaš, iba čo Ťa zdeptajú a možno spôsobia aj to, že budeš bez priateľky, bez detí a v postavení školáka v kúte.
Ak zistia, že od nich nezávisíš, na svoje "prejavy" nemajú v Tebe zdeptaného poslucháča, tak časom si buď uvedomia, že si naozaj dospelý, alebo si aj Ty na stav žitia svojho života bez kibicovania rodičov tak zvykneš, že Ťa to prestane trápiť. Život píše všelijaké scenáre, možno si Tvoji rodičia nájdu iný cieľ na svoj "záujem". Možno čas a vnúčatá porobia prijateľné zmeny. ... Veľa šťastia :)
kremienok76
28.07.13,18:44
Inak tetno tvoj príspevok hodnotím ako veľmi prospešný z hľadiska toho, aby sme sa my rodičia takto "ukážkovo" k svojiť deťom nesprávali .... ďakujem
A čo sa týka odpovede, niekoľko krát to tu odznelo, ukáž im kde je ich miesto a ži svoj život s nimi ale bez nich. Tvojou rodinou už bude priateľak a detičky, keď prídu, ale načo čakať dovtedy. Chápem, že máš rodičov rád a ste zrejme na seba dosť naviazaný, ale ak ti to takto vadí TY musiš striktne určiť ich hranice. Ja mám 36 rokov a bežne svojej mamine hlásim, že ideme tam a tam a budeme tam dovtedy a dovtedy, ale nikdy by si nedovolila mi do toho nejako vstupovať, môže len niečo poradiť ale rešpektuje keď sa podľa toho neriadim.
buchač
28.07.13,18:53
Ale toto " hlásenie " je predsa normálne ........................

Moja mladšia dcéra lieta ( doslovne ) po svete ....
Pokiaľ by mi neposlala SMS , alebo staršej dcére , tak ju zdrbem ...staršia dievka dupľom ...

Moja mama má 83 rokov ...máme fasa vzťah ...
Dcéry majú 32 a 27...
Mama povie svoj názor ( sprvoti to boli rady ) a ja uznám za vhodné , čo a ako ...
S dcérami je to obdobne ...
Ale odtál - potál ...

Veď posrať si to môže každý aj sám ...podľa vlastného uváženia ....či ???? :D :D :D
kremienok76
28.07.13,19:05
Ja poznám dosť ľudí, ktorý "nehlásia" a to podľa mňa nie je OK :o)
A presne tak odtál - potál :D
Ja som sa maminých rád nedržala v mladšom veku, ale vekom to človek akosi inak vníma, či :o))
Dav
31.07.13,08:15
Nie, tento typ rodičov je imúnny voči komunikácii. Akceptuje len fakty, aj to iba časom a so škrípaním zubov. A najideálnejší vzťah s nimi je "ozbrojená neutralita". Vždy to bude o citovom vydieraní a manipulácii . Bohužiaľ.
willma
31.07.13,08:37
nedá mi neprihodiť pár slov. V prvom rade sa stotožňuje plne s názorom Buchača. A okrem iného, pomyselnú pupočnú šnúru s mojim synom som prestrihla už dávno a to má len 23. Sama som šofér, ale keď má volant v rukách on, tak ho maximálne upozorním, kde nohu z plynu, kvôli hliadkam - aj to uznal, že mám pravdu, lebo vždy tam tá hliadka aj bola až mu to divné bolo :), V podstate mi to bolo fuk - pokuty si platil sám. Ale dodnes deň, keď sa deje čokoľvek závažné, tak dá vedieť a keď sme na cestách buď on, alebo ja, po príchode domov krátka správa o bezpečnom návrate. To čo robia Tvoji rodičia je nezdravé a neprípustné - nech spravíš čokoľvek - nevyhovieš im. Bohužial jediná rada - snaž sa menej.
allgreen
31.07.13,10:24
nooo..takze sme rovnako starý a podobne problemi ako opisujes som mal aj ja ale iba krátkodobo..bolo to v case ked som sa rozhodol rozbehnut vlastny obchod mama,buduca svokra nám pomahali do noci cenit tovar, dokonca aj finančne pomohli ako sa dalo.Lenže už počas prevádzky moja mamina si zvykla sem chodit "pomáhat" denno denne, je uz totiz na dochodku a brala to ako povinnost sem chodit. Po určitom čase mi to zacalo riadne piect na mozok, aj uplne blbosti ako napr ze som si zakašlal a ona sa ma z uličky píta že čo hovorím :D blbosť viem. Rázny koniec sa tomu nedal spraviť sme tvrdohlavý obaja, musel som jej dávať tvdo a dlho na javo ze si obchod postrážim sám so zenou. Vypudil som zo seba v krátkom čase tolko nenávisti,zlosti že by to zabilo hadam aj kona.Ale k nej som bol vždy slušný. to len vnutorne... No ale čo sa stalo? mamke zistili rakovinu prsnika.Možno aj troch koli mne. Taku facku som v živote nedostal a to by som si zasluzil zopar faciek naviac. Vtedy sme akosi pochopili ja aj ona ze takto to nepojde no a prestalo to všetko. Chvala Bohu sa vyliecila a teraz chodi uz len ked je treba alebo ked ide okolo zastaví sa, prehodíme pár slov.
Anik
31.07.13,19:22
jednoznačne súhlasím s Dav, každí z nás je iní a na každého platí niečo iné.
Aj keď sa rokmi boja čosi zmierni, mať niektorých ľudí po blízku je doslovne zlý sen. Myslím, že je to aj Tvoj prípad.
Rozpisovať sa tu nebudem , tí ktorí s tým majú skúsenosti vedia o čom píšem.
Stretávať sa s nimi čím menej, ale hlavne nedovoľ, aby ubližovali Tvojej priateľke, lebo si myslím, že to je najlepšia cesta k rozchodu, ak si ju nedokážeš obhájiť. Ty ako syn to berieš trochu ináč a pre ňu , ako pre nevestu je tento vzťah ešte horší.
Ak prídu vytúžené deti s tak dobrými " rodičmi" je to neskutočná katastrofa.
Držím palce
mariana97
01.08.13,15:55
no ja mám presne to isté,nikdy nič nie je dobré,všetci robia všetko lepšie....ja som to tiež chcela riešiť,ale teraz som už rezignovala,nevedia o mne nič,len základné info,zavolám raz ,dva razy do mesiaca ,že som živá a zdravá a toť všetko.a to mám už pomaly 40.takže tak ako tu radia,mať vlasný život,samozrejme neprerušiť úplne kontakty,však aj tak ich budem musieť raz doopatrovať,ale robím si podľa seba a nič im nekvačkám na nos
lienocka001
01.08.13,16:09
a snubenica este od teba neusla? moj muz mal teda podobny vztah s rodicmi akurat tam slo o to ze ho vyuzivali ... na peniaze a pomoc .... a veru sa mi to podarilo utat... a dat do poriadku ....

proste to utni ine ti nepomoze ... rodicom skus najst nieco comu sa mozu venovat ... nech chodia napr. na tancovacky tzv caj o piatej ... a tak... a ty si zacni zit svoj zivot ...

proste oni asi maju pocit ze ti kupili byt a tak si ta kupili naveky .... ja som len zvedava kolko to ta tvoja vydrzi ... a kedy od teba ujde...
buchač
01.08.13,17:21
Si mi pripomenula môjho bývalého kolegu .
Hneď na začiatku poviem , že to bolo v totalite a nejednalo sa o byt , ale o auto . Ale pointa je zachovaná - zneužívanie .

Proste svokra mladým kúpila auto ...dokonca z Tuzexu .
A potom to začalo ....chlapec nemal pomaly kúska voľného času , možno ani na ten sex ...:D :D
Svokra si z neho proste taxikára urobila a samozrejme , že všetky náklady platil on .
Dlho to ale natrvalo . Kolega sa naštval , auto predal a love šmaril svokričke na stôl .
Následni si kúpil jazdenku a mal starú na háku ...
bettylou
02.08.13,01:54
nepchaj sa im do r.ti a bude ok, máš dáke to svoje ego,ne?
Meichan
02.08.13,12:27
Sadni si s nimi a povedz im to všetko čo ti vadí atď. Ak ťa odbijú, dovi dopo kašli na nich...
Lusssy
03.08.13,16:57
ahoj, viem zhruba o čom hovoríš, mám to trochu podobné ale u nás to zachádza už do inej roviny... podľa mňa tvoji rodičia nedokážu ustáť to, že si samostatný, zodpovedný a že ich nepotrebuješ už tak ako keď si bol mladší, asi sa cítia byť už nadbytoční a nepotrební, preto toľko hnevu voči tebe... chceli dokázať, že vedia vychovať perfektného človeka a zrazu keď to prišlo a vyletel si z hniezda tak majú pocit, že sa už nemajú o koho starať, že ťa stratili... možno by som to nazvala jemnou manipuláciou, snahou ako ťa prinútiť konať podľa nich, ovládať ťa... možno aj žiarlia na tvoju snúbenicu, lebo ona sa o teba ako o svojho partnera starať môže a oni nie... poznám zo života slogan typu ukradla si nám syna... skús si s nimi pohovoriť ale to myslím, že bude mať efekt, že sa urazia, čo si si to dovolil za tému vytiahnuť... skôr možno na chvíľu preruš kontakty a oni sa sami ozvú a snáď sa dostanete aj k normálnemu rozhovoru a nie buzerovaniu... ja mám 23, moji rodičia sú rozvedení, každý má nového partnera no aj keď spolu nežijú tak mi spoločnými silami "ničia život"... tiež mám strach, že ich raz stratím a budem niektoré veci ľutovať ale viem, že už to musí raz skončiť len neviem nabrať odvahu urobiť medzi nami hranicu... ide o to, že pracujem v rodinnej firme kde sú vzťahy poprepletané, skrátka ma môžu neustále kontrolovať, vedia o každom mojom kroku, o všetkom čo sa v práci udialo, kedy som si vzala zálohu, kedy som meškala a kedy som išla skôr... dokonca si moja mama dala zisťovať kedy si odblinknem odchod domov aby vedela, že som okrem cesty domov bola aj niekde inde... pracujem dlho lebo ma práca baví, aj preto, že som dá sa povedať živiteľka rodiny lebo mama aj jej priateľ sú inv. dôchodcovia a sestra robí len na dohodu... ale aj tak nie som dosť dobrá... keď potrebujem pomoc rodičov som neschopná a neviem si vybaviť sama, keď si sama vybavím tak som zlá, že som sa neporadila... prídem unavená večer o siedmej z roboty ale ak nepoupratujem tak som lenivá a nanič súca, aj keď mama je celý deň doma... najviac mi však vadí, že mi zasahujú do súkromia a vzťahu s priateľom... už nejeden mi zničili lebo dotyčný nebol podľa ich predstáv, princ na bielom koni... s mojim terajším priateľom sme prekonali už viaceré rozchody, bola tam aj nevera z jeho strany no a rodičia sa to samozrejme dozvedeli, tak si myslia, že oni ho môžu súdiť, že je taký a hentaký a urobil alebo neurobil to a hento... ja som mu odpustila a sme spolu... keď idem za ním tak najprv nasleduje 15 minútová prednáška, že som k***a a nech otvorím oči a čo všetko napáchal a choré domnienky, výplody fantázii, veci čo pravda nie sú, ako sa musia za mňa hanbiť a nech sa hanbím aj ja, pritom sa nemám za čo, vymýšľajú si také veci, že neviem či sa mám smiať a či plakať a riešia to čo bude o 10 rokov... ja som šťastná teraz a nehanbím sa za to a tiež nebudem riešiť čo bude a nebude, pre mňa je dôležité, že sa cítim fajn teraz... no oni mi robia neustále peklo, hádame sa, psychicky ma deptajú, vydierajú, podmienkujú, dokonca vraj zariadia aby ho odvšadiaľ vyhodili... ako ich mám donútiť rešpektovať môj súkromný život, vzťah a to, že som šťastná??? nežiadam ich aby sa s ním stretávali, doma o ňom nehovorím, všetko si zisťujú od tretích osôb, kontrolujú každý môj krôčik, určujú mi príchody domov, kde môžem a nemôžem ísť, nenávidia aj jeho rodičov pritom oni sú ku mne úžasne láskaví a pomáhajú mne a priateľovi...