mambi
26.07.13,18:36
Pozdravujem poraďáci.
Prosím poraďte mi.
V pondelok 22.7. som u notárky na základe kupno predajnej zmluvy kúpila podiel od jedného pána. Všetko prebehlo ako malo, zmluvu sme podpísali, vyplatila som mu pred notárkou peniaze, notárke som za zmluvu a za všetko zaplatila a vo štvrtok zistím, že na ten podiel je vydaný exekučný príkaz - zapísaný 23.7. , teda deň na to ako som kúpila ten podiel. Ked som šla s tým k notárke, tak mi povedala, že nebol aktuálny výpis z LV:eek: To si notárka nevie takéto veci preveriť???? Samozrejme, ja so žiadnou ťarchou nesúhlasím.
Tak som sa spojila s exekútorom, že by sme dlh vyrovnali.Ten mi nebol ochotný poskytnúť žiadne informácie, vraj niesom účstníkom konania:eek:teda ďaľšia facka....:mee:. Tak som išla na kataster, kde som si všetko zistila - zaujímavé však?
Teda sa chcem opýtať ako postupovať, aby sme vyplatili túto exekúciu, aby mi hneď kataster zavkladoval ten podiel, aby sa nestalo, že zaplatíme túto exekúciu a nabehnú ďaľšie....A či vôbec to môžem vyplatiť ja keďže mi pán exekútor povedal, že niesom účastníčkou konania....Treba to vyplatiť osobne? alebo sa dá aj homebankingom? Prosím, prosím o rady. Ďakujem každému. Ľ.
Mária27
26.07.13,18:02
Dohodni sa s tým pánom, čo má exekúciu, od ktorého si podiel kúpil. On vie o exekúcii všetko.
Ak si platil u notárky 22. a exe príkaz bol zapísaný 23., nemohla to notárka vedieť.
draik
26.07.13,18:11
Vy s ťarchou síce súhlasiť nemusíte, ale to Vám nie je nič platné. Pre nadobudnutie nehnuteľnosti je potrebný vklad do katastra, ktorý nebude povolený, pokiaľ bude uvalené exekučné záložné právo. Práve aj pre takéto prípady sa nevypláca kúpna cena pri podpise zmluvy, ale zriaďuje sa vinkulácia v banke.

V prvom rade si to musí riešiť predávajúci, ktorý je povinným z exekúcie. O svojich dlhoch zrejme vedel. Vyplatiť to síce teoreticky môžte (exekútor by mal byť rád, že sa ľahko dostane k peniazom), ale nikde nemáte zaručené, že nepríde ďalšie exekučné záložné práva. Okrem toho je otázne, či by ste zaplatenú exekúciu vymohli od povinného.

Ešte doplním: Ak by ste hneď 22.7 podali návrh na vklad, je možné, že by vklad bol povolený. Exekučné veci sa zapisujú dňom doručenia, ale bežiace vkladové konania sa najprv musia ukončiť.
mambi
28.07.13,04:48
takže ked sa ja spojím s exekútorom, že dlh vyrovnám, - nech mi dá podklady k platbe - nemusí mi vyhovieť?
Ako to potom funguje?
Ďaľšej exekúcie by som sa chcela vyvarovať tým, že po vyplatení tejto budem žiadať urýchlenie vkladu na katastri. Dá sa to takto?
draik
28.07.13,07:09
Vy nie ste účastníkom exekučného konania, preto by ste dlhy platiť nemali. Keďže neviete, koľko dlhov má predávajúci, tak sa Vám môže stať, že medzitým tento alebo iní exekútori podajú ďalšie návrhy na zriadenie exekučného záložného práva.