mango28
27.07.13,09:17
Prihláseného zamestnanca ma iba mňa a ja nepoberám žiadnu mzdu.Aké su za to pokuty, sankcie? dik
Ma povinnost viest za mňa aj mzdove listy? kedže mi nevyplaca žiadnu mzdu?
ďakujem za každu radu...
veronikasad
27.07.13,08:16
Prečo nepoberáš mzdu ?
mango28
27.07.13,08:23
ahoj, bola som na materskej. teraz ma dcerka 5rokov a som vedena ako celodenna starosltivost o dieta. bez prijmu.
JanoL
27.07.13,13:37
Bolo by záhodno zistiť u správcu dane, či nie je zamestnávateľovi zrušená registrácia platiteľa dane zo závislej činnosti, prípadne toto doriešiť a neposielať hneď nulové prehľady a hlásenia.
Nejaké vzory, pokyny a príklady aj tu:
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/mp_par39_dzp.pdf

Ufff je teplo....

Jano
mango28
27.07.13,15:33
Ďakujem, za odpoveď. Ešte ma zaujíma, či je povinný robiť aj mzdové listy. Práve v piatok nás doma navštivili pracovničky zo zadravotnaj poistovni. Prišli urobiť kontrolu výkazov a chcu vidieť mzdové listy.. Manžel je registrovaný aj v zdravotnej poisťovni ako zamestnavateľ a ja jeho jeden zamestnanec bez prijmu, a podáva nulove výkazy.
JanoL
27.07.13,17:48
No, v rodičovských otázkach nie som doma. Treba požiadať uja Googlovie. A treba kuken aj Zákon o zdravotnom poistení 580/2004 napr §11, kto má za teba platiť.
Jano
mango28
27.07.13,18:11
teraz plati za mna štat, ale neviem či ma povinnost viest za mňa mzdove listy. kedže mi nedáva žiadnu vyplatu.
mango28
27.07.13,18:23
a toto som našla na nete....to plati?
Pre zhrnutie môžeme povedať, že Prehľad ... podáva zamestnávateľ vtedy, ak v príslušnom kalendárnom štvrťroku vyplácal príjmy zo závislej činnosti, aj keď preddavky na daň boli nulové (napr. v prípade, že zamestnanec po odpočítaní poistného a nezdaniteľnej časti neplatí daň) alebo ak vyplácal len príjmy, ktoré boli zdanené zrážkovou daňou. Prehľad zamestnávateľ nemusí podať, ak v príslušnom kalendárnom štvrťroku nevyplácal žiadne odmeny zo závislej činnosti.
atka4
01.08.13,09:55
V prípade, ak žiadna mzda nebola zúčtovaná, ani vyplatená, manžel, ako zamestnávateľ, nebol povinný podávať "nulové" prehľady ani hlásenie.
Pre rok 2011 - §39, odst. 11
Pre rok 2012 - §39, odst. 12
Túto povinnosť by mal len v prípade, ak by ho na to DÚ vyzval.
Ak žiadne mzdy neboli vyplácané, nie je ani povinnosť viesť mzdové listy - nemali by obsahovú náplň.