Matej Turzak
27.07.13,15:29
Dobrý deň ,

touto formou by som sa chcel informovať ohľadne záležitosti v ktorej som sa ocitol. Využil som možnosť reklamácie cez predávajúceho.
Viem , že zo zákona mám 2 ročnú záruku , ale predávajúci akceptuje záručnú dobu určenú výrobcom. V reklamačnom poriadku spoločnosti je napísané : Doba záruky je stanovená výrobcom. Predmet má 3 ročnú záručnú dobu stanovenú výrobcom. Tovar som bral ako fyzická osoba na vlastné meno. Môžem písomne odstúpiť od zmluvy , ak reklamácia nebude vybavená do 30 kalendárnych dní ? Aké práva má zákazník v tejto situacií ?


Ďakujem a prajem pekný deň !
misoft
27.07.13,14:55
arizona
27.07.13,18:45
"cely predmet".alebo len jeho cast ma zarucnu dobu 3 roky?
Ice dive
28.07.13,05:00
zas na druhej strane si myslím, že predajca, ako aj výrobca si dajú veľký pozor, aby nemuseli po dvoch rokoch vracať peniaze resp. aby sa ti podarilo odstúpiť od zmluvy....
Matej Turzak
28.07.13,09:15
Jedná sa konkrétne o materskú dosku ( pc súčiastka , výrobca Asus ) , na daný predmet dáva výrobca 3 roky záruky. Reklamácia je možná iba cez predávajúceho. Takže celá súčiastka ma záruku 3 roky.
Matej Turzak
28.07.13,09:37
za 5 dni prekroci 30 dnovu hranicu , podla podiaceho listka som skontroloval kedy prijal balik
Ice dive
30.07.13,13:40
no nemaj obavy, spravidla to ten 30 deň pošle... len aby nemusel niečo vracať...
misoft
31.07.13,18:11
Súhlasím - na toto si dávajú sakramentský pozor.
misoft
31.07.13,18:14
Reklamovať môžeš aj priamo cez ASUS podporu - obídeš takto obchodníka a ušetríš čas - http://support.asus.com.tw/default.aspx?slanguage=cs-cz - a navyše - dostaneš podrobné inštrukcie, RMA číslo a môžeš online sledovať, ako oprava postupuje - od prevzatia kuriérom, až po odovzdanie kuriérovi späť.