kvjetecko
27.07.13,17:17
Dobrý deň, chcem sa spýtať na toto: v paneláku je v kuchyni stena s oknom (teda vlastne aj dvere na balkon) celá drevená. plánujem vymeniť okno(celú balkonovu zostavu) za plastové a drevo vyhodiť a domurovať to dookola. Keďže sa tomu nerozumiem, chcela by som vedieť, ako mám postupovať: mám najprv zavolať murára, ktorý mi vyhodí celú tú drevenú vec, vymuruje tam volaky murik a dookola cca 30 cm a potom mam zavolat firmu na plast. okná a tí si potom zmerajú ten vzniknutý otvor? A kým mi vyrobia do otvoru okno, tak to budem 2-3 týždne bez okna? Alebo to bude nejako naopak? že mi zmerajú okno a potom sa murár bude triafať, tak aby sa tam to okno vošlo? ďakujem :-)
lujza.j
27.07.13,15:33
ja by som tam dala francúzske okno, nemusíš nič murovať a budeš mať viac svetla....
Stefan2005
27.07.13,15:53
Bývaš v paneláku, takže v prvom rade pozor na prípadné súhlasy (vlastníci, správca,...) ďalej treba dodržať pôvodný rozmer vymieňaných okien a ich členenie - v opačnom prípade budeš potrebovať stavebné povolenie (a náhrada za francúzske okno určite nebude priechodné ).

Dnes každá firma vyrábajúca okná poskytuje služby od zamerania cez dodávku až po finálne osadenie okien - s tým starosti nie sú...

Prečítaj si:
http://www.porada.sk/t137968-vymena-okien-bez-suhlasu-vlastnikov.html
http://www.pluska.sk/ipeknebyvanie/servis-reality/radime/desat-krokov-k-vymene-okien.html
http://ekonomika.sme.sk/c/6395454/ak-prestavujete-byt-bez-povolenia-uradu-riskujete-pokutu.html
... plus spústa článkov na nete.
kvjetecko
27.07.13,16:30
to ze to musim ohlasit na bytove druzstvo je mi jasne, stav. povolenie nepotrebujem pokial nebudem menit farbu a clenenie okien ci ako to vravela pani na urade. samozrejme nic obchadzat nechcem, len som chcela vediet ci bude mat 2 tyzdne dieru v stene alebo ako bude vlastne prebiehat?
Stefan2005
27.07.13,16:33
... nebudeš mať dieru dva týždne... prídu zamerajú, vyrobia, až to budú mať vyrobené, ráno nové dovezú, vyberú staré, osadia nové, zapucujú,... večer zatváraš už nové okno.
sito
27.07.13,18:32
Ty, ty, ty!

A ako bude ten panelák vzhľadný, nič ti to nehovorí? Že by, že jeden Francúz a ostatní, Slováci v ňom bývajú, a aby z ďaleka to bolo vidieť, že má viac svetla, ale nie osvietené ... ?
lujza.j
27.07.13,18:36
škoda ja by som to hneď do spálne, vyrúbala panel:Da to hentej kuchyne ideál..super presvetlí...no inak tie zateplené farebné paneláky kolotočárske mestá:D
PASKOV
27.07.13,19:18
Pěkný termín na barevný cirkus.
Děkuji.
Indeed
28.07.13,05:21
uff, tak som musel trochu googliť o tom aké je francuzske okno...

teda,že okno bez priečok celé presklené... Ja by som také nedával...

to:kvjetecko
riešiš to veľmi komplikovane, nájdi firmu,ktorá Ti balkonové okno vymeni
na jeden šup aj s domurovkou a vysprávkami
pravda bude to trocha "mastnejšie" ale dá sa to urobiť
najprv osadiť celé okno a potom domurovať

kedže balkonové okno NIE JE umiestnené na fasade budovy nejaké súhlasy
uradov,či susedov by som vobec neriešil....
lujza.j
28.07.13,05:41
fr. okno je také ako si vyberieš...s posuvnými dverami, alebo s klasickými....ja som nemyslela jednu okennú velkú tabulu.....bez priečky.....niektorý ludia majú aj balkonové dvere bez priečky,teba ak im to nevadí a aby ušetrili....
Indeed
28.07.13,06:30
Ja som nemyslel CELÉ presklenie napr.3x2 metre bo to je riadna haluz...Myslel som na to,že aj balkonové dvere su pevnejšie ked su delené v pomere 2/3 ku 1/3 vodorovnou priečkou,ktorá ich zaroveň vystužuje...
erik555
28.07.13,09:36
horsie vyzeraju, ako tie povodne?!