Nyyankees
28.07.13,20:21
Dobry den,

viete mi poradit, ci je neskoro uhradit exekuciu, ak by to bolo nie 14, ale cca 20 dni po prevzati upovedomenia o zacati exekucie? Ziadne ine dokumenty zatial obdrzane neboli.

Alebo treba cakat na dalsi ktok exekutora? Nema s tym niekto skusenost?

Dakujem
kremienok76
28.07.13,18:24
No ak nechceš mať ďalšie problémy okolo, napr. zablokovaný účet, alebo zápis v katastri na nejakej nehnuteĺnosti a pod. a halvne navýšené trovy konania bolo by hádam dobre zavolať exekútora a dohodnúť sa s ním, že teda to nebude do 14 ale do 20 dní, myslím, že nemá prečo nepočkať. Hlavne ale komunikuj.
willma
29.07.13,06:33
účet už zablokovaný určite má. To robí exekútor ako prvé, ešte než ti príde oznámenie o exekúcii.
kremienok76
29.07.13,06:40
Nie je pravidlom.
Llívia
29.07.13,06:48
Ešte som sa nestretla s tým, že by prišlo upovedomenie o začatí exekúcie a nebol by zablokovaný účet. Vždy to bolo naopak - zablokovaný účet a po pár dňoch prišlo upovedomenie o začatí exekúcie.
Llívia
29.07.13,06:50
Na ďalší krok exekútora nečakaj, lebo ak už máš zablokovaný účet, ďalší krok bude stiahnutie sumy exekúcie z tvojho účtu. Sumu si môže stiahnuť vrátane vyšších trov. Ako píše Kremienok76, zavolaj mu a dohodni sa. Niekotorí sú prístupní, niektorí menej, niektorí vôbec - my nevieme, akého máš exekútora.
kremienok76
29.07.13,07:04
Kde to ja žijem :D mám takú jednu "super firmu" kde je každú chvíľu exe, ale bežne nám príde upovedomenie a BU je ešte funkčný. Dokonca ja pri DU sa mi to stalo, že prišlo oznámenie, dlh aj trovy sa vypltil ešte ten deň prevodom, potvrdenie šlo správkyni na DU a nič sa nekonalo ďalej.
Llívia
29.07.13,07:12
Asi nežiješ na Slovensku :D Z mojej skúsenosti: exekúcia uhradená po 15-dňovej lehote, kedy sa platí ešte nižší poplatok. Požiadala som exekútora o odblokovanie účtu. Odpoveď: musíme zaplatiť vyššiu sumu trov a on nám potom rozdiel vráti. Dobre, doplatili sme rozdiel medzi nižšími a vyššími trovami. Hneď som exekútorovi poslala potvrdenie z banky, že to odišlo. O dva dni to mal exekútor na účte a o tri dni po tom, čo od nás odišla úhrada, vydal príkaz na exekúciu, pár dní potom nám rozdiel v trovách strhli dve banky, v ktorých boli zablokované peniaze. Pár dní nato, zase po mojej žiadosti a upozornení, že to bolo zaplatené ešte predtým, ako vydal príkaz na exekúciu, nám obe platby vrátil a plus po vyúčtovaní exekúcie aj časť trov, ktoré sme uhradili.
Preto som aj písala, že exekútor si môže stiahnuť alebo požadovať vyššie trovy - záleží od neho.
kremienok76
29.07.13,18:08
Po lehote môže to môže byť aj tak, uznávam, preto s ním treba komunikovať ak sa dá, on svoje trovy aj tak dostane len má menej práce s blokáciou BU. A áno zažila som aj ja niečo podobné, zaujímavé, že to bol dva krát ten istý exekútor, komunikácia abslútne žadna. Nik nedvíhal pevnú linku, zohnala som mobil ten asi na desiaty krát zdvihol, všetko si vypočul, odpovedal dobre zaplatíte, uhradili sme hneď aj mu odišo potvrdenie a BU zablokoval skoro dva týždne potom. Mal v tom pekný bordel, a ešte ho aj jeho asistentka natrela...
Llívia
30.07.13,05:28
Tento "môj" mal úradné telefonické dni 2x do týždňa 4 hod. doobedu :D Zažila som aj také, že exekútor blokol na účte zopár tisíc EUR, ktoré už boli dávno uhradené - tak rýchlo sme ešte účet nemali odblokovaný ako vtedy :D