muclinka
29.07.13,06:47
Potrebovala by som poradiť kedy vlastne nastane lehota jedného mesiaca od zistenia dôvodu na okamžité skončenie PP za nevyplatenú mzdu, keď v PZ mám uvedené: výplatný termín: 15. deň nasledujúceho kalendárneho mesiaca, zamestnávateľ si vyhradzuje právo vyplatiť mzdu zamestnancovi v prípade nepredvídateľných skutočností, udalostí, najneskôr do 30. dňa nasledujúceho mesiaca. Ďakujem
Mzda za máj bola vyplatená na 2 krát: 4.7. a 12.7.2013.
To čo som napísala pod výplatný termín je citované z PZ. Nepredvídateľné skutočnosti nie sú zamestnávateľom oznamované. Výplaty dostanem stále ten mesiac pozadu.
veronikasad
29.07.13,04:48
Kedy bola mzda vyplatená ?

§ 69
Na začiatok

(1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak
...

b) zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti,

(3) Zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie pracovného pomeru dozvedel.
veronikasad
29.07.13,05:02
Ten druhý termín máš tiež v pracovnej zmluve ? Ak ano, oznámil Vám zamestnávatel tie nepredvídané udalosti ?
veronikasad
29.07.13,05:05
Neskorá výplata bola prvýkrát, alebo pravidelne ?
veronikasad
29.07.13,05:32
Mzda bola vyplatená po lehote riadneho výplatného termínu, ale v lehote "nepredvídatelných skutočností"

Môžeš skúsiť okamžité skončenie prac.pomeru. Neplatnosť okamžitého skončenia musí zamestnávatel napadnúť na súde, kde musí preukázať o aké nepredvídatelné skutočnosti išlo