katarina.miskova
29.07.13,08:20
Dobry den mili poradaci, chcela by som sa spytat, sme na slovensku platcami DPH, no mame organizacnu zlozku v zahranici. Ak teda mam blocky zo zahranicia, nemozem si uplatnit vratenie DPH zo zahranicia, kedze tam mame orgaznizacnu zlozku, ak som to pochopila spravne, je teda pre mna DPH pripocitatelnou polozkou?
unamour
29.07.13,08:14
Je potrebné si pozrieť krajinu, z ktorej máš bločik s DPH. Pretože ak by si dosiahla určitú výšku DPH z danej krajiny (každá krajina má inú výšku DPH, potrebnú na dosiahnutie, aby si ju mohla refundovať) máš možnosť si uvedenú čiastku DPH vypýtať z danej krajiny na základe formulára. Ak tak neurobíš je táto zaplatená DPH pre Teba ako pripočítateľná položka.
Ak by si uvedenú minimálnu čiastku DPH pre danú krajinu nedosiahla, môžeš si zaplatenú DPH dať ako odpočítateľnú položku (teda ak je súčasťou odpočítateľnej položky).
Najlepšie sa teda robí sumár na konci roka, kde si rozhodneš či si dosiahla minimálnu výšku a ide o pripočítateľnú alebo odpočítateľnú položku.
Chrusťa
30.07.13,09:36
hmm a v priebehu roka na akú analytiku to účtujete? kvôli prehľadnosti?
unamour
30.07.13,10:26
nakoľko môže ísť rovnako o spotrebu tovaru ako aj poskytnutú službu, dávam si to na 548 s analytikou jednotlivých krajín..ak by ich bolo náhodou viac
Badko
30.07.13,17:31
ja to dávam tak isto
Dajanka
01.08.13,14:26
súhlasím, aj ja to účtujem na 548 AU