mystya
29.07.13,10:00
Prosím vás, je povinná mesačná uzávierka ERP? Viem že dennú robiť musíme, ale aj mesačnú?Každá účtovníčka mi hovorí inak, a už mám v tom chaos..
kn-alka
29.07.13,08:04
NIe je povinnosť robiť mesačnú uzávierku.
Je to len na dohovore s účtovníčkou, akou formou bude účtovať tržby. Ak denne, stačia jej denné tržby, ak mesačne (chceš ušetriť za účtovné práce) tak vytlačíš mesačnú závierku. Môžeš sa rozhodnúť aj tak, že budeš tlačiť týždennú intervalovú závierku.... záleží len a len na dohovore s účtovníčkou.

Ja osobne mám s klientmi dohodnutú mesačnú závierku. Vždy mi ju vytlačia.
kremienok76
29.07.13,08:08
Už mesačnú uzávierku robiť nemusíš, je to na tebe ako sa rozhodneš. Moji klienti si robia denné uzávierky a kedže máme soft, ktorý je online aj si ich väčšina z nich nahadzuje ešte v ten deň do poklande, zo dvaja mi dajú mesačné tržby v exe tabuľke spolu s kópiami denných uzávierok a ja zúčtujem na konci mesiaca.

btw: každá účtovníčka má svoj systém a na ten ťa "chce obrátiť"
mystya
29.07.13,09:22
Ďakujem vám velmi pekne, pomohli ste mi..
veronikasad
29.07.13,09:28
Pre účtovníčku je dobré vytlačiť intervalovú mesačnú uzávierku. Tržby ti účtuje denne alebo mesačne (jedným zápisom) ?
Dajanka
01.08.13,15:32
nemali by sa tržby účtovať denne do pokladne?
kremienok76
01.08.13,16:00
nemusíš, ak peniaze nechávaš v ERP a neodvádzaš ich do nejakej inej pokladne, ja mám napr, office, kam si ich odvedie klient teda urobí výber z ERP a vloží si cash do office pokladne, alebo priamo do banky... tržbu si môžeš zaúčtovať do výnosov a DPH ako si určíš v smernici alebo v účtovnom rozvrhu, alebo....