stenley
15.03.06,08:15
Prerušil som živnosť od polovice min.roka a zamestnal som sa.Ako mám vypočítať % odpočítateľných výdavkov?Len z príjmov zo živnosti?Úhrady do fondov mám spočítať t.j.aj zo zamestnania,aj so živnosti?Zaplatenú daň zo zamestnania mám odpočítať z daň.povinnosti?:mee::confused::eek:
alušik
15.03.06,07:22
Prerušil som živnosť od polovice min.roka a zamestnal som sa.Ako mám vypočítať % odpočítateľných výdavkov?Len z príjmov zo živnosti?Úhrady do fondov mám spočítať t.j.aj zo zamestnania,aj so živnosti?Zaplatenú daň zo zamestnania mám odpočítať z daň.povinnosti?:mee::confused::eek:

Čo myslíš tým % odpočitateľných výdavkov? Uplaňuješ si paušálne 25% výdavky?
Keď vypisuješ daňové priznanie, osobitne máš čiastkový základ dane zo zamestnania - tam si vyčísľuješ aj zaplatené povinné poistenie a osobitne máš čiastkový základ dane zo živnosti - tam si uplatňuješ buď tie paušálne 25% výdavky a zaplatené poistné alebo skutočné výdavky, ktoré vlastne to poistné už obsahujú.
Potom sa Ti oba čiastkové základy dane sčítajú a vypočítavaš daň zo všetkých príjmov spolu. Samozrejme, že z tejto vypočítanej dane si odpočítaš zrazené preddavky z príjmov zo závislej činnosti - t.j. zo zamestnania.;)
mysimis
15.03.06,07:24
Budeš podávať DP- typ B. Príjem zo zamestnania nemá nič spoločného s príjmom zo živnosti. Príjem zo zamestnania budeš zapisovať do § 5 a príjmy zo žiívnosti do §6. Spočítaš si príjmy a z nich si vypočítaš paušálne výdavky. K týmto výdavkom si pripočítaš platby do SP a ZP a rozdiel príjmov a výdavkov Ti bude tvoriť ZD z §6 t.j. zo živnosti.