Numberos
29.07.13,09:30
zdravim, mam v tom dost chaos + dnes hlasia 39 stupnov, tak chcem ist po vybavovackach na istotu, preto zakladam tuto otazku.. stal sa mi uraz v noci zo stredy na stvrtok - vyklbene rameno.. bol som sanitkou na pohotovosti, kde mi to napravili a siel som domov.. na druhy den (stvrtok) som bol na tej istej pohotovosti (chirurgii) na kontrolu, co mi aj odporucili.. vdaka dlhej cakacej dobe som nestihol ord. hodiny mojho obvodneho lekara tak som za nim siel az v piatok rano.. tam prebehlo vsetko v poriadku a PN mi napisal od 26.7(od piatka).

je pondelok a ja rozmyslam ci je nutne v mojom pripade chodit niekam po vybavovackach.. mam u zamestnavatela zmluvu a on o uraze vie, no nestretol som sa s nim este.. dnes mi napisal ze tie doklady mu kludne staci dat potom, ze kvoli tomu nemusim ist do mesta dnes..
niesom si prave isty, ci naozaj nemusim ist cim skor..

taktiez mam urazove poistenie, ktore neviem ci je nutne nahlasit cim skor, alebo to ma cas..

mam nasledujuce tlaciva:
1.potvrdenie o dočasnej PN I. A)legitimacia docasne praceneschopneho poistenca
2. potvrdenie o dočasnej PN II. Ziadost (o nemocenske, o urazovy priplatok)
3.potvrdenie o docasnej PN IIa. Ziadost o nahradu prijmu pri docasnej PN zamestnanca
4. preukaz o trvani docasnej PN

je potrebne ist s niektorymi tlacivami uz okamzite dnes niekam(socialka/zdravotna/sef) alebo mam cas?
pomohlo by niektore oskenovat a poslat napr. sefovi emailom alebo to naozaj nesuri a sef to vie aj sam poriesit na socialke a zdravotnej bez toho aby som mu nieco odovzdal?-posielal?

Za rychlu odpoved budem velmi, naozaj velmi vdacny.
kvjetecko
29.07.13,07:41
Ak sa nevieš dostať k zamestnávateľovi, pošli mu PN-ku poštou - čiernu a červenú časť ( II a IIa ) - nezabudni na zadnej strane podpísať a vypísať si číslo účtu ( v prípade, žeby si bol dlhšie ako 10 dní, tak sociálka pošle peniaze na tento účet). Neviem v akom období máte spracovanie miezd za 07/13, mzd. účtovníčka tú PN potrebuje k spracovaniu miezd. Mal by si ešte vypísať Hlásenie úrazu na účely nemocenského (ak som pochopila že to bol nepracovný úraz)
Ku koncu mesiaca potrebuješ dať zmestnávateľovi tzv. lístok na peniaze - čiže od odvodného doktora potvrdenie, že si práceneschopný ku 31.07.
Čo sa týka tvojho súkromného úrazového poistenia ti neviem poradiť, v každom prípade by som si z tej PNky urobila zopár kópií.
Katy a R
29.07.13,07:42
ak máš zamestnávateľa - tak všetko vybavuje on - treba sa riadiť jeho pokynmi (ale do konca mesiaca to doruč - však aj pošty sú, ak sa inak nedá) ... odovzdávaš červené a čierne tlačivko - je to hore napísané (náhrada príjmu a nemocenské žiadaš - bude to asi dlhšie?).
komerčné poistenie si riešiš po doliečení - presnejšie si prečítaj v ZD svojej zmluvy
kremienok76
29.07.13,07:54
I. si nechávaš u seba
II a III mu pošli, aj mailom stačí preskenované, prvých 10 dní ti platí zamestnáveteľ takže originálne doklady mu stačí doručiť aj neskôr. na prelome mesiaca potrebuejš pre zamestnávateľa doklad o trvaní PN, ak budeš dlhšie tak aj potom. Ešte je potrebé vypyísať a tebou podpísať Hlásenie o úraze, ktoré ide na SP, je to vlastne info o úraze (a hlvane že to nebol pracovný úraz), najlepšie dohodni sa s mzdárkou dokedy to chca aby mala pripravené aj to hlásenie aby si nemusel behať viac krát do práce.
Čo sa týka úrazového poistenia kontaktuj zákaznícku linku poisťovne alebo svojho agenta a u nich sa informuj, každá poisťovňa má nahlasovaniea vybavovanie inak.
veronikasad
29.07.13,08:17
Ide o pracovný alebo nepracovný úraz ?