Jan Dlhý
29.07.13,09:40
Zdravim,
mam polozenu plavajucu podlahu Classen Doncaster so systemom zaklikavania Megalock. Po pokladke to vyzeralo v poriadku, no po par dnoch zacala nenormalne pukat ... kazdy krok pocut ... podlozku pod nou mam na podlahove kurenie ktora je tensia ako kladicka. Cele som to rozbral v domneni ze su krive potery a kde som nasiel trosku priehlbinku tak som to vyrovnal lepidlom no nebolo to take strasne. Pre istotu som dal este jednu vrstvu krocajovej izolacie (uvidime co to spravi s kurenim). Ked som to znovu poskladal, zase to chvilku vyzeralo ok, ale po par dnoch to znovu zacalo pukat. Nestretli ste sa s tym pripadne neviete co by pomohlo ?
Dakujem.
vlado 33
29.07.13,08:51
Najdôležitejšie si nechal pre seba. Kedy bol robený poter, ako dlho stála podlaha v miestnosti, než sa pokladala, čím je odizolovaná vlhkosť od betónu. Príčina vlhkosť, zmeraj vlhkosť v miestnosti. Nemusí byť podlahová, stačí aj nadmerná vonkajšia.
Jan Dlhý
29.07.13,09:27
poter bol robeny 28.7.2012 a podlaha kladena v januari, to uz sa hodne dlho aj kurilo takze vlhkost z betonu by to nemala byt. Na betone je cierna stavebna folia, krocajova izolacia (teraz uz 2x) a plavajuca podlaha. Ja mam skor pocit ze to pukaju tie plastove perka ktore sa zacvakavaju ...
vlado 33
29.07.13,11:21
Keď niečo puká znamená , že niečo pruží, nerozťahuje sa ako by mala. Niečo to drží, ja to pripisujem vlhkosti. Odmeraj akú máš vlhkosť pri zatvorených oknách.
RZ Projekt
29.07.13,14:44
Kludne moze byt problem v podlahovom kureni. Vplyvom vyssej teploty sa drevo roztahuje a moze vyduvat smerom hore a pri kracani sa zatlacuje spat a preto puka. Nie je dobre na podlahove kurenie davat naslapnu vrstvu drevo, pretoze sa sprava ako tepelna izolacia a znizuje sa vykon podlahoveho kurenia. Obvykle sa dava keramicka dlazba, pretoze je teplovodiva. Ale to je len moj nazor.
Mas naslapnu vrstvu aj poter oddilatovanu od stien?
Jan Dlhý
30.07.13,04:19
Uz peknych par mesiacov sa nekuri a puka stale aj v izbach ktore sa dorabali len nedavno. Dilatovane je vsetko, aj poter aj podlaha. V jednej izbe som to nezaklikaval ale len nasuval ako klasicku plavacku a tam to puka menej, ale puka. Keramicka dlazba je fajn, ale len ked sa kuri, ked sa nekuri tak je nenormalne studena.Mam ju tak v kuchyni, cez zimu podlahovka prikurila rano tak na 4 hodky a niekedy dokurila trochu vecer a cez den bola dlazba aj tak studena. Neviem si predstavit ju mat v celom dome, hlavne ked mame male dieta, ktore stale sedi na zemi a davat koberce na podlahove kurenie tiez nie je to prave.
RZ Projekt
30.07.13,14:43
Prave preto by som si podlahove kurenie nedaval. Maximalne do kupelne. Tazko povedat v com bude problem. Mozno zakupena podlaha je chybna. Co za podlozku to mas pod nou a akej hrubky?