kvjetecko
29.07.13,10:01
Budem rekonštruovať jadro v byte. Zvolila by som sádrokartón, ale na nete sa píše že naň nie je možné namontovať/zavesiť sanitu. Čo to obnáša? Napr. umývadlo je mi jasné že sa nebude dať, ale napr. batéria vaňová a umývadlová, alebo zrkadlo... aké veci sádrokartón udrží?
Xanti
29.07.13,08:03
Vieš zavesiť aj sanitu, ale musíš vedieť kde presne bude aby tam bola konštrukcia na to .
Prečo chceš riešiť kúpelnu sadrokartonom? Ved z iporiek je to rýchlo a cenovo myslím, že až taký rozdiel nie je ...

Doplnenie :
čo sa týka elektriny a rozvodov vody v iporkách tak to s prepačením so šrubovákom vyškrabeš. Je to úplne mäkký materiál na také škrabanie, nie je to pracné. A navyše vieš tam dať čistý kábel a zasadrovať.
Ak dáš sadrokarton tak potrebuješ dávať kábel do chráničky aby náhodou sa niečo nestalo a to je oveľa pracnejšie ako šrubovákom si vyškrabať drážku.
kvjetecko
29.07.13,08:36
nemusí sa doňho sekať elektrina.... a všetci vravia že je to lacnejšie - ponuku ešte nemám, tak neviem aká je realita. hlavne je to čistejšia robota.... ale v podstate nie som zásadne za sádrokartón.
Xanti
29.07.13,08:39
doplnila som príspevok.
alaya1
29.07.13,09:10
v tomto nie som fakt odbornik, no ked som bola v Amerike, tam vsetky domy stavaju s takych materialov. Maju na tom zavesene aj kuch.,linky, kupelna normalne, asi sa to da, tou konstrukciou zaistit. Tiez som pozerala, ako to robia, ze dom mali za mesiac pod strechov komplet.