minomisko
29.07.13,14:39
Ahojte, volam sa Miso. :-)
Chcel by som zacat podnikat popri zamestnani a nemam s tym ziadne skusenosti. Preto by som vas chcel poprosit o par rad s vecami, ktore su mi neni uplne jasne.
Chcel by som otvorit predajny stanok na predaj napojov (teple, studene,...). Napoje sa v stanku vyrabat nebudu, budu sa len predavat. Pripravovat sa budu na inom mieste a cely den sa budu rozvazat(ako zasobovanie) a skladovat v termonadobach, a v stanku sa budu len capovat do jednorazovych poharov a predavat. Chcel by som co najjednoduchsi stanok co sa tyka vybavenia bez napojenia na vodu, elektrinu a odpad(kanalizaciu) a taktiez aby ho bolo mozne umiestnit hocikde. Predajny stanok je jednoduchy s rozmermi 2x2 m a prenositelny.

1) Predpokladam ze plochu na ktorej bude stat stanok budem musiet mat prenajatu od majitela. Ako zistim ci pozemok patri mestu alebo sukromnemu majitelovi?
2) Kde treba poziadat o prenajom ak ide o pozemok mesta?
3) Budem na stanok potrebovat aj stavebne povolenie?
4) Kedze ide o potravinarstvo, budem potrebovat aj ine opravnenia napr. zdravotny preukaz, .. aby som vobec v tejto oblasti mohol podnikat?
5) Predpokladam ze budem potrebovat aj povolenie z hygieny. Budem potrebovat aj HACCP?
6) Okrem najomnej zmluvy, povolenia od hygieny a zivnostenskeho listu budem potrebovat aj ine povolenia?
7) Ako to funguje s WC co sa tyka stankoveho predaja? Mate niekto nejake skusenosti? Nevidavam pri stankoch na ulici zvlast budky.
8) Co sa tyka auta na prepravu napojov, musi byt nejake specialne, ci moze byt obycajne osobne auto?

Prosim ak mate niekto nejake skusenosti alebo pripomienky, budem vam vdacny za kazdu radu.
Dakujem pekne ;-)
kezeso
30.07.13,12:39
škoda námahy a času