Bionke
15.03.06,08:19
Dobrý...
Chcela by som sa informovať ohladne takejto veci.
Študujem na VŠ dialkovo, mám uzavretú dohodu a zvýšení kvalifikácie s mojim zamestnávatelom, ktorý mi túto školu aj hradí v plnej výške. Chcela by som sa informovať či si musím toto uviesť do danoveho priznania a odviest ztoho dan alebo nie??? Môj názor nie... pretože to robím pre firmu to že študujem??? Poradíte?
Ďakujem.
Katie
Bionke
15.03.06,07:51
No odpovie mi niekto? Alebo je to zložité?
Eliška
15.03.06,08:08
Dobrý...
Chcela by som sa informovať ohladne takejto veci.
Študujem na VŠ dialkovo, mám uzavretú dohodu a zvýšení kvalifikácie s mojim zamestnávatelom, ktorý mi túto školu aj hradí v plnej výške. Chcela by som sa informovať či si musím toto uviesť do danoveho priznania a odviest ztoho dan alebo nie??? Môj názor nie... pretože to robím pre firmu to že študujem??? Poradíte?
Ďakujem.
Katie

§ 5 odst.7a/ zákona o dani z príjmov - okrem príjmov oslobodených od dane sú od dane osl. aj príjmy poskytnuté ako suma vynaložená zamestnávateľom na doškolovanie zamestnancov ..... Podľa mňa by sa to tam dalo zahrnúť.
Chobot
15.03.06,09:38
§ 5 odst.7a/ zákona o dani z príjmov - okrem príjmov oslobodených od dane sú od dane osl. aj príjmy poskytnuté ako suma vynaložená zamestnávateľom na doškolovanie zamestnancov ..... Podľa mňa by sa to tam dalo zahrnúť.

Súhlasím s Eliškou. Keď to máš v dohode so zamestnávateľom, že Ti bude hradiť náklady na zvyšovanie kvalifikácie, tieto v zmysle uvedeného § nepodliehajú zdaneniu a ani ich nemusíš uvádzať do daňového priznania. Je to obdobné ako keď Ťa zamestnávateľ pošle na školenie, kde školné hradí zamestnávateľ. Tiež si nezahřňaš do príjmov poplatok za školenie, ktorý uhradil zamestnávateľ.