martin09
29.07.13,19:37
Zdravím, dnes som v Miškovci dostal pokutu za parkovanie. Za oknom som si našiel papier, kde je niečo napísané a poštovú poukážku na zaplatenie. Je tá pokuta vymáhateľná? Prípadne neviete mi niekto preložiť čo sa tam píše? Ja tomu 100% nerozumiem ani s pomocou translatora. Ďakujem.
buchač
29.07.13,17:56
Nie je to pokuta ....ale

fizetése felszolitás - výzva k zaplateniu

Pečiatka je od organizácie ,spravujúcej parkovací systém v Miškolci

Činnosť
Park District Miskolc Miskolc Kft operátor povrch ulice parkovací systém. Spoločnosť, vzhľadom k zvýšeným požiadavkám, parkoviská, parkovacie garáže výstavba, prevádzka je rozšíriť počet dostupných parkovacích miest. Okrem toho by číslo platby (auto, autá, mobilný telefón, smart card), alebo bérletkonstrukcióval za minútu účtovanie flexibilita vytvárať priaznivé podmienky pre svojich klientov.
Misia
Zodpovednosť na počesť Miskolc prevádzkovanie plateného parkovacieho systému. Odbornosť neustále zlepšovať parkovací systém a regulovať gépjármûforgalmat, ktoré sa podieľajú na obyvateľov mesta s cieľom zlepšiť kvalitu života. Chceme sa stať dominantnou hráči javom - okrem verejných priestoroch parkoviska - garáží a fungovanie tejto časti nášho podnikania je, aby sa ekonomika mesta a mestské rozvojové aktivity organizácie. Naším cieľom je zaparkovať a ísť (P & S), systém bude realizovaný pre vývoj a prevádzku šetrný k životnému prostrediu parkovacieho systému v Miskolc, zvyšovanie úrovne dopravy, parkovisko kultúry.
http://www.regiopark.hu/

Pokuty dáva rendőrség - polícia ...
ALE či môže ( bude ) vymáhať ???...to ja už neviem ...
buchač
29.07.13,18:02
Doplním ešte .
Maďarsky viem tak akurát nadávať .... :D :D :D
Info mi dal net a prekladač .
Stefan2005
29.07.13,18:47
Vyrúbený náhradný parkovací poplatok (za parkovanie bez zaplatenia parkovného)
... náhradný parkovací poplatok (splatný v lehote 15 dní) - 4.420 FT
... náhradný parkovací poplatok (splatný po lehote 15 dní) - 13.940 FT

vymáhateľný podľa maďarského občianskeho práva