RomanKamenar
29.07.13,20:13
Dobrý deň, chcem sa opýtať, čo je potrebné alebo za kým ísť , keď si chcem osadiť veľkú reklamu na bočnú časť paneláku, ktora je dobre viditelna na frekventovanom mieste. A taktiež tá istá otázka, kedže pri mojej firme je v zákrute jeden dom a je tam bočná stena voľná, ktorá by sa mi hodila na informačnú reklamu. Koľko stojí taký prenájom na paneláku a na dome. Ďaujem
lujza.j
29.07.13,18:21
Prenájom steny na reklamu
Na steny bytových domov sa umiestňujú bilbordy, konštrukcie s napnutým plátnom, alebo sa reklama namaľuje priamo na povrch steny. V tomto prípade je potrebné vydanie súhlasu na umiestnenie reklamy pre vlastníka objektu, teda pre bytový dom zastúpený predsedom spoločenstva alebo správcom, vždy na základe súhlasného rozhodnutia vlastníkov bytov a nebytových priestorov. K umiestneniu reklamy sa vyjadruje okrem úradu samosprávy (obecný alebo mestský úrad) aj príslušný dopravný inšpektorát, ktorý posudzuje vplyv reklamy na bezpečnosť cestnej premávky. V zmluve je potrebné dohodnúť, ako často sa bude reklama meniť, akým spôsobom, uviesť, kto je za reklamu zodpovedný a pod. Zároveň musí byť dohodnutá aj likvidácia reklamy (podkladovej konštrukcie) po ukončení trvania nájmu a uvedenie steny do pôvodného stavu, resp. odstránenie kotviacich konštrukcií a povrchová úprava na odstránenie maľovanej reklamy.

http://trnava.sme.sk/c/5860649/velkoplosne-reklamy-zatepluju-bytove-domy.html
RomanKamenar
29.07.13,18:28
dakujem pekne a nikde som nenašiel ani ceny za prenajom na dome alebo panelaku. Neviete o nejakych približných sumách? Ďakujem.
lujza.j
29.07.13,18:31
to netuším..akú sú ceny, ale to sa zistí na mieste-v terene...
verkaz
29.07.13,19:46
Nájomné si zisti u správcu domov, kde je už reklama umiestnená. U nás sa pohybuje (za zabratie celej steny) od 1000 do 1500 €
verkaz
29.07.13,19:47
tá cena sa rozumie ročne