ESTER
30.07.13,08:01
Slovenská firma neplátca DPH sprostredkuje prácu v Nemecku pre slovenskú operku. Za túto prácu bude fakturovať nemeckej firme a operku vyplatí slovenská agentúra. Má sa registrovať na DÚ podľa §7a?
a_je_to
31.07.13,13:00
No zbohom ... slovenská operka v Nemecku, platená slovenskou firmou ! To čo dostane na výplatu, keď jej po 30% strhne aj slovenská aj nemecká firma ? A nemecká ešte aj DPH z toho ? To koľko bude platiť za opateru chudák nemecký pracháč a aké precentíčko sa z toho ujde tej operke od tých dvoch naničhodných úžerníkov ? Ktorí sú v tomto reťazci absolútne zbytoční ? Nepochybne registrovať ! Aj nemecká, aj slovenská firma - podľa § 7a.
Katy a R
31.07.13,13:12
veď vieš, že najviac zarobia tí, čo sprostredkujú - a nie tí, čo naozaj robia!
Ester plus
31.07.13,15:20
Aj ja tomu nerozumiem ale potrebujem sa z toho vysomáriť.Nemecká firma chce aby slovenská agentúra ktorá vykonáva spostredkovanie práce za úhradu vystavila nemeckej firme faktúru. Vedel by mi niekto poradiť či je takýto postup vôbec možný. Ja som zatiaľ navrhla registráciu podľa §7a. Ale tento spôsob fakturovania mi nesedí k činnosti sprostredkovanie práce za úhradu aby slovenská strana vyplácala operku.
a_je_to
31.07.13,19:58
Áno, je možný taký postup, ale operka musí byť zamestnaná v tej slovenskej firme ... a mať tú E1, či ako sa to volá ... pre prácu v zahraničí. Ak slovenská firma trvá na tom, že úhrada opatery bude odosielaná na jej účet, tak Nemci samozrejme trvajú na faktúre. A to je o nemeckú DPH zrážka navyše. A určite nie z percent, ktoré požadujú firmy.. Preto sa divím ... že čo zostane ? Nech si to tá operka pozrie, že či nejde o málo platené otroctvo.
Laky_831202
30.10.14,09:25
Ja mam mometnalne podobny problem. Som jediny zamestnanec slovenskej s.r.o., platca DPH. Pracujem viac ako 183 dni v Nemecku na sluzobnej ceste. Otazka je, ci aj s.r.o. musi platit dane v Nemecku, alebo moze veselo platit dan z prijmu na slovensku a ja ako zamestnanec sa nahlasim v nemecku a budem tu mat danovy domicil.
Uz som kontaktoval Finanzamt v nemecku, aby mi poradili ohladom zdravotky a socialky, ale to mi napisali, ze mam kontaktovat personalne oddelenie svojho zamestnavatela ... neviete ako je to s tymito poisteniami, ked som na dlhodobej sluzobke?