jaja1
30.07.13,08:35
Dobrý deň, mám takýto problém: mám router D-LINK DSL 2641R, včera vypadol internet, tak som musela prístroj reštartovať, a znovu nainštalovať, čo je OK, a som nainštalovala aj wlan(wifi). Problém je ten, že signál cez wifi funguje v poriadku, cez notebook sa viem pripojiť na internet, ale priamo v počítači, cez ktorý je zapojený modem, mi vypisuje, že nemám prepojený pc s modemom. Mala som doma úplne nový ethernetový kábel, tak som vymenila, ani s tým nejde, už som aktualizovala driver sieťovej karty, a nič. Viete mi niekto poradiť, kde by mohol byť problém? ďakujem
m1chal
03.08.13,19:44
Nemas nahodou na pc nastavenu pevnu ip adresu?
misoft
04.08.13,07:12
Klikni PTM na ikonku sieťového pripojenia - Riešiť problémy. OS by mal sám znova skúsiť sa pripojiť (reštartuje sieťovú kartu, nastaví IP a DNS).
michal správne poznamenal - ak máš v nastaveniach sieťovej karty nastavenú IP a DNS "na pevno" - zmeň.
Takže otvoriť Centrum sieti, v zozname nájdeš svoje pripojenie (nefunkčné :( ) pod názvom lokálne pripojenie, klik ĽTM, potom Vlastnosti, vyhľadať a vysvietiť Internet Protocol version 4 (TCP/IPv4)>Vlastnosti a pod Všeobecné nastav Získať adresu IP automaticky a Získať adresu servera DNS automaticky. Potvrď.
A opäť môžeš dať opraviť, alebo diagnostikovať.
Počítač už zoberie IP adresu i DNS tú, čo mu router ponúkne (bez reptania :D)
a02sk
04.08.13,13:02
Rovnaký problém mám ja potom nemôžem spárovať mobil a pc skúšal som to všelijako opraviť ale nejde to. Jednoducho Windows nedokáže nájšť router v sieti čo je čudné. Podľa mňa je to problém OS a nie routera lebo ja ho mám nový a inak funguje na 100%. Môžeš skúsiť v Centre sietí vytvoriť novú sieť a ak to nepojde je to zbytočné pokiaľ sa Microsoft neuvedomí svojou pomalosťou oproti Androidu...