fasta
30.07.13,14:15
Zdravím..
10.7. som dal reklamovať notebook, u svojho predajcu.
Do reklamačného protokolu uviedol:

,,uvoľnené panty, napajanie na NB je uvoľnené, vadný lcd displej na pravej dolnej časti, poškodenie LCD kontras, jas, adapter na nabijanie vydáva zvuky"

Predajca mi povedal, že reklamácia trvá obvykle 2 týždne, často menej..
Dnes je to 20 dni, dodnes mi notebook nedošiel (viem že od zákona majú na reklamáciu 30 dní).
Minulý týždeň som bol za predajcom, či mi vie povedať v akom stave je reklamácia, nakoľko ntb potrebujem kvôli práci. Povedal, že mi to zistiť nevie, ale že sa pokúsi a zavolá mi.. nezavolal (pri reklamácii dostal RMA číslo, ktoré stačí zadať na oficiálne stránke asusu a tam mu ukáže, v akom stave je reklamácia).
Takto ma (možno nevedome) oklamal už druhý krát- pred reklamáciou som sa bol u neho informovať, ako treba ntb pripraviť na reklamáciu, mal mi zavolať, no tiež to neurobil..

Pomaly sa začínam obávať, že mi ani nezavolá, keď ntb dostane a každý deń sa tam vypytovať nechcem, už mi to príde trápne.

Čo by ste robili na mojom mieste?
máte skúsenosti s reklamáciou?
Ďakujem
________________________
EDITÁCIA:
dnes som tam bol, po 3 týždňoch, nebol tam ten predajca, ale jeho kolega mi dal RMA číslo.
Pozrel som sa na ASUS a skoro som odpadol... píšu:
Product repair is in progress.-[WF4] Wait for Customer Confirmation-Customer Induced Damage \Out-Of-Warranty

Dátum prijatia je 24.7.2013. Je to deň, kedy obdržali nb??
čo mám teraz robiť?
erik555
30.07.13,12:21
jednoducho do 30 dni su povinny tovar opraveny odovzdat, inak mas narok na vratenie penazi! A to aj vtedy, keby ti oznamili na 31 den, ze si mas prist pre opraveny tovar. V takomto pripade by som ziadal naspat peniaze! Ale je to na tebe, ako ho este velmi chces :D
asedma
30.07.13,13:05
Nam uznali reklamaciu notebooku. Do 2 tyzdnov poslali sms a hned sme si ho aj pevzali.
erik555
30.07.13,13:12
ved jemu uznali, ibaze dnes je to 20 dni, od prevzatia notebooku od neho...maju este 10 dni na upovedomenie, ze si ma prist pre opraveny, alebo vymeneny za novy kus!
misoft
30.07.13,14:11
Ale veď predsa využi to RMA číslo a na stránke ASUSu v časti servis máš všetky informácie o priebehu reklamácie (od prevzatia NB od predajcu, po vykonanie servisu - dokonca je to dosť podrobné! - až po expedíciu po ukončení servisu).

Moja skúsenosť:
Svoj NB som ani predajcovi na reklamáciu nedával - rovno do servisu ASUS (Ostrava) - len som zadal SN notebooku, dátum kúpy, číslo dokladu a dostal som podrobné informácie. Kuriér prišiel, prevzal. Na stránke na základe čísla som sledoval priebeh reklamácie - i vrátane odoslania - kuriér doniesol.
Tu môžeš sledovať stav opravy: http://support.asus.com.tw/repair/repair.aspx?SLanguage=cs-cz
fasta
30.07.13,14:34
Ja viem, lenže predajca mi číslo RMA nechce poskytnúť. Keďže reklamácia ide cez neho, to číslo má len on, ja nie..
Za aký čas sa ti vrátil nb?
misoft
30.07.13,18:02
Od odoslania až do prijatia z opravy (v rámci reklamácie) - 4 dni!

Ale upozorni predajcu, že RMA číslo je ti povinný oznámiť, nakoľko je to TVOJ majetok a chceš si skontrolovať postup reklamácie a opravy.