fortunka
30.07.13,18:53
Mám problém, ktorý sa vlečie už od cca r.2009, presťahovali sme sa a priateľ zrušil bytový telefén, nezmenil tam už teda ani adresu. Firme sme zriadili POBOX kde nam postarky dali list z exekucie (si ho pamatali a dali nam vediet ze tam mame nejaku postu este na staru adresu).. cize jasne, prebrali sme. Zaplatila som to a myslela som si, ze je to vec vybavena.. no lenze skoro po roku nam prisiel dalsi list zo sudu na vymahanie exekucie a suma uz bola zase vyssia... napisala som na sud, exekutorovi a aj "opravnej osobe" (co bola uplne neznama firma) a aj do tcomu, prilozila som vsetky doklady... a nic sa nedialo... minuly rok prisiel papier zase, od dalsieho exekutroa k tej istej veci.. zaplatila som to zase, ale predtym som sa snazila kontaktovat exekutorku emailom aj pisomne, bez efektu... prisiel list, ze priatela predvedu pred exekutora policiou :P no zaplatila som to.. od vtedy presiel pol rok a teraz zase prisli zo sudu papiere ohladom vymahania tej istej veci (v decembri este prisla odpoved na moj prvy list na sud, ze NAOZAJ UZNAVAJU ze som zapltila tu povodnu sumu - fajn, ale ja som uz zaplatila 4x tolko odvtedy... ) .
KAM SA normalny clovek moze v takomto pripade obratit? Kam podat staznost na necinnost exekutorky? Mam nejake prava, ako dostanem svoje peniaze spat a pridem k tomu, kolko NAOZAJ niekde dlzime??? Ved tu ide uz o obohacovanie sa na ludoch... akym pravom mam niekomu uhradit NIEKOLKO krat jeden dlh, len aby som mala pokoj? Ziadny exekutor nekomunikuje (vymenili si to dvaja, dlh si postupovali rozny narokujuci, teraz dokonca nejaka firmicka na Seysheloch) a sme dost vytazeni aj bez toho.. o tom ako nas to obtazuje a mna dost aj uraza ani nehovorim.
Juuuj takaaa som zlostna :))))
misoft
30.07.13,18:53
V prvom rade sa sťažuj u toho kto exekúciu nariadil - teda T-Com s tým, že dlh je už splatený, no spoločnosť neustále vyžaduje nové plnenie splatenia dlhu. Spoločnosť buď neeviduje tvoje platby, alebo platby sú zadržiavané exekútormi. V tom prípade by to mohla vyriešiť SKE (Slovenská komora exekútorov) , kde im pošleš podnet na postup exekúcií (s poukázaním, že rovnaká pohľadávka je už 4x vymáhaná a máš podozrenie zo zadržiavania peňazí týmito exekútormi a neodvedením oprávnenej firme).

Pokiaľ však máš zo súdu potvrdenie (právoplatné), že dlžná suma bola uhradená oprávnenému, podaj na T-Com (príp. na inú opr. osobu, ktorej T-Com pohľadávku previedol) žalobu z tr. činu neoprávneného obohatenia a to tým, že opakovane a bezdôvodne vyžaduje už splatenej dlžnej čiastky.
draik
30.07.13,20:51
Od toho sú námietky voči exekúcii. Mali ste platiť len raz. Komunikácia s oprávneným nie je zárukou úspechu, pretože exekúciu vedie exekútor.
misoft
31.07.13,17:00
Problém je v tom, že oprávnený už dostal zaplatené, no i tak asi pohľadávku podstúpil ďalej a má ju iný exekútor (ktorý nevie, že už dlh neexistuje) a ten ide podľa oprávneného (ktorý asi nezaregistroval, alebo NECHCEL registrovať neexistenciu dlhu) a navyše podstúpili (po druhom zaplatení) pohľadávku vymáhačskej firme (i napriek tomu, že právoplatné rozhodnutie súdu potvrdilo, že dlh bol splatený a neexistuje.
Takže to vyzerá asi tak, že oprávnený si opätovne vymáha (už splatený) dlh a to nielen priamo cez exekútora, ale navyše cez ďalšiu firmu. Vymáha teda znova a znova.
T-Com sa jasne obohacuje a to tým, že exekútorom neoznámil, že žiadny dlh neexistuje a nik nerešpektuje rozhodnutie súdu.

Môj dojem - poriadny podvod, zdieranie a úžera.
draik
31.07.13,19:52
Práve preto sú na mieste námietky voči exekúcii. Bez ich prejednania nemôže dôjsť k faktickej exekúcii.
Osobne pochybujem, že by si ST opísaný spôsob zvolil, i keď možné je všetko.
fortunka
07.08.13,12:09
No ja si myslim ze ST uz o tom ani nevie alebo to neriesi.... momentalne to riesim tak, ze som papiere posunula pravnikovi, nech sa na to pozrie. Tym ze priatel na koho su tieto veci pisane to ignoruje, neviem urobit nic, najlepsie by bolo a to mu hovorim uz dva roky, ist priamo na sud a nahliadnut do spisu a vyriesit to priamo tam. Pockam co povie pravnik a pisomne poslem namietku asi priamo na sud a ak tu exekuciu neukoncia aj do komory. Korektne by bolo keby nas niekto normalne kontaktoval s tym, ze taketo platby su tam, taketo nie su.. ci sme nieco zle vypocitali, alebo neviem co... ale ked raz napisem ze som to uhradila a poslem doklady a nedopovie nik,tak je to divne... ale exekutorku co to vedie poznam dokonca osobne, takze si viem predstavit, ako to u nej na urade vyzera...
fortunka
07.08.13,12:20
No tak to aj vyskusam, podla toho co mi este povie pravnik. Ale ja si myslim, ze problem je v tom, ze si to posuvaju rozne firmy a aj exekutor sa v priebehu tych rokov zmenil... nikdy som taketo daco ani len nevidela a to zamestancom bezne vybavujem exekucie a vsetko hned ukoncia :(