johny87
31.07.13,10:04
Dobrý deň,

rovnako ako množstvo iných hudobných fanúšikov (cca 1000 ľudí), som si kúpil v predpredaji vstupenky na festival Wilsonic 2013, ktorý bol však zrušený. Vstupenky som kupoval cez Ticketportal, spolu v hodnote 73€. Za normálnych okolností, by bol za vrátenie vstupeniek zodpovedný Ticketportal, ale v tomto prípade nastala netradičná situácia, keď sa organizátor, spoločnosť Pendant s.r.o. rozhodol usporiadať na poslednú chvíľu náhradné, značne oklieštené podujatie. Následne sa vyjadrili, že všetky vstupenky zakúpené na pôvodný festival budú platiť aj na náhradné podujatie. Avšak ten, kto nemá o toto náhradné podujatie záujem, mal dostať peniaze priamo od organizátora späť. Ako mnohí ostatní, rozhodol som sa pre tú druhú možnosť.

Následne spoločnosť zverejnila na stránke www.wilsonic.sk formulár, kde som odoslal moju žiadosť.
E-mailovou komunikáciou mi bolo spoločnosťou Pendant s.r.o. potvrdené, že moja žiadosť o vrátenie vstupného je oprávnená a bolo mi prisľúbené vrátenie vstupného do dňa 31.07.2013. Bohužiaľ sa tak nestalo. Nie som sám, o čome svedčia aj pobúrené reakcie fanúšikov na ich Facebookovom profile. Naviac je firma aktuálne vedená medzi dlžníkmi Sociálnej poisťovne.

Preto som sa rozhodol postupovať podľa zákonného postupu:
1. Poslať predžalobnú výzvu (upomienku).
2. Ak peniaze neobdržím požiadať o vydanie platobného rozkazu.

Je takýto postup správny? Alebo môžem spraviť ešte niečo iné?
Ďakujem za prípadné rady, určite budú zaujímať aj množstvo iných ľudí.
Llívia
31.07.13,08:28
31.7.2013 je dnes a končí o 24:00. Banky pripisujú peniaze rôzne počas dňa, ešte ti môžu dnes nabehnúť na účet. Na tvojom mieste by som ešte vyčkala nielen dnes, ale aspoň 2 dni, ak by to dali dnes ešte len na úhradu, prevody medzi rôznymi bankami môžu trvať maximálne 2 pracovné dni.
johny87
31.07.13,08:37
Ďakujem za reakciu, Llívia. Samozrejme, že ešte pár dní počkám. Moja otázka je zameraná na prípadnú situáciu, že by sa tak do pár dní nestalo. To som zabudol spomenúť, za čo sa ospravedlňujem.
Llívia
31.07.13,09:23
Pardon, že som ťa považovala za nedočkavého :D :-)