ZuzanaXY
31.07.13,10:51
Mám prac. zmluvu, kde je uvedený výplatný termín do 12.dňa nasledujúceho mesiaca.

Internou smernicou sa upravuje systém mzdových pravidiel pracovníka. Tu je uvedený systém, ako a z čoho mi bude vyplácaná odmena.

V prvom nárokovateľnom období mi bolo osobné ohodnotenie vyplatené v mzde v 01/2013.

Následné ohodnotenie mi vyplatené nebolo s odôvodnením nedostatočných finančných prostriedkov, ktorými zamestnávateľ aktuálne disponoval, no nárok mi priznaný bol. Nárok na posledné osobné ohodnotenie mi vzniklo 06/2013 a malo byť vyplatené v nasledujúcej mzde, t.j. do 12.07.2013.

V lehote 15 dní a ani po ústnej výzve zamestnávateľovi mi však tieto fin. prostriedky vyplatené neboli.

Vyplatená mi bola časť mzdy, resp. mzda bez osobného ohodnotenia.


Mám nárok na okamžité skončenie pracovného pomeru z dôvodu nevyplatenia mzdy, resp. jej časti a nakoľko mal zamestnávateľ dostatok fin. prostriedkov na účte aj podanie trestného oznámenia?


K dispozícii mám:

Pracovnú zmluvu
Mzdový dekrét
Internú smernicu
Výpis z účtu svoj
výplatnú pásku
Výpis z účtu zamestnávateľa (budem mať)
Knihu vystavených faktúr s uvedenou splatnosťou i dátum úhrady faktúry
Evidenciu výkonov, t.j. zrealizovaný objem služieb, z ktorých sa mi má vyplatiť odmena.
Llívia
31.07.13,09:35
Mohla by si z pracovnej zmluvy presne skopírovať časť o mzdových podmienkach?
Llívia
31.07.13,09:36
ZuzanaXY: Vyplatená mi bola časť mzdy, resp. mzda bez osobného ohodnotenia.
Dostala si vyplatené to, čo máš na výplatnej páske uvedené ako sumu k výplate?
ZuzanaXY
01.08.13,06:10
Áno, to čo mám uvedené na výplatnej páske som dostala, avšak je to iba základná mzda.

V internej smernici však máme zakotvené, že "Odmena zamestnancovi sa skladá zo základnej mzdy a variabilnej odmeny, ktorá je vyplácaná..."
Llívia
01.08.13,06:10
... za nejakých podmienok...
ZuzanaXY
02.08.13,05:43
Ano, no podmienky som splnila. Sám to priznal, odmeny mi odsúhlasil, len mi ich neuviedol na výpl. pásku a ani mi ich teda nezaplatil, nakoľko argumentuje nedostatočnými finan. prostriedkami...už 4tý mesiac.
Llívia
02.08.13,05:45
Veď to odpíš presne, aké sú tam stanovené podmienky.