Barboretta
15.03.06,09:15
Ahojte,
prosím vás, robím jednej zamestnankyni potvrdenie o príjme pre soc. poist. k invalidnému dochodku.
Do niektorých koloniek nie som si istá, čo tam mám dať zo mzdového listu.
Napr.:
Čistá mzda= to je mzda aj so zrážkami do toho započítaných, čiže mzda
zasielaná na účet , alebo je to mzda bez zrážok
PnD= prídavky na deti? ale ved tie nevypláca zamestnávatel
Dávky NP= to je to nemocenské poistenie, čo sa platí za každý mesiac?
alebo je to ked bola chorá a poberala nemocenské
Iné= čo sem môžem ešte zaradiť
Eliška
15.03.06,08:22
Ahojte,
prosím vás, robím jednej zamestnankyni potvrdenie o príjme pre soc. poist. k invalidnému dochodku.
Do niektorých koloniek nie som si istá, čo tam mám dať zo mzdového listu.
Napr.:
Čistá mzda= to je mzda aj so zrážkami do toho započítaných, čiže mzda
zasielaná na účet , alebo je to mzda bez zrážok
PnD= prídavky na deti? ale ved tie nevypláca zamestnávatel
Dávky NP= to je to nemocenské poistenie, čo sa platí za každý mesiac?
alebo je to ked bola chorá a poberala nemocenské
Iné= čo sem môžem ešte zaradiť

čistá mzda = hrubá mzda mínus zdrav.poistenie, soc.poistenie, daň
PnD = vyčiarkni /asi majú staršie tlačivá/
Dávky NP = vyčiarkni
iné = sem by som dala napr.náhradu za PN - prvých 10 dní
Barboretta
15.03.06,08:42
Ďakujem veľmi pekne, moc si mi pomohla...
Ľubica2
02.06.06,06:08
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o pomoc. Pracovníčka potrebuje vystaviť potvrdenie o príjme pre súd za posledných 12 mesiacov. A ja som zrazu na pochybách či sa do toho príjmu majú započítať aj príjmy, ktoré jej boli vyplatené so sociálneho fondu a príjmy vyplatené na základe uzavretých dohôd o vykonaní práce. Alebo len príjmy z pracovného pomeru.
Tweety
02.06.06,06:12
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o pomoc. Pracovníčka potrebuje vystaviť potvrdenie o príjme pre súd za posledných 12 mesiacov. A ja som zrazu na pochybách či sa do toho príjmu majú započítať aj príjmy, ktoré jej boli vyplatené so sociálneho fondu a príjmy vyplatené na základe uzavretých dohôd o vykonaní práce. Alebo len príjmy z pracovného pomeru.
Aj tieto príjmy sú zo závislej činnosti, takže všeko spolu.
suklova
27.06.12,06:10
Poprosím o radu. Zamestnanec mi doniesol potvrdenie na súd. Mám mu tam vypísať priemernú hrubú mesačnú mzda za predch.štvrťrok ...........Eur z ktorej pripadá na hodinu pracovného času...................eur. Ako to prosím vyplňate?
Hrubá mzda: január 308,90
február 397,29
marec 399,-
Odprac.dni 55, Platené voľno/lekár/ 4dni a 1 den dovolenka. Spolu 60 dni. Bola aj pn 5 dni. Ja to rátam 1105,19:60:8=2,302479 hodinová mzda. Je to prosím správne? A aká bude priemerná mesačná mzda? /368,396?/
veronikasad
27.06.12,06:15
Poprosím o radu. Zamestnanec mi doniesol potvrdenie na súd. Mám mu tam vypísať priemernú hrubú mesačnú mzda za predch.štvrťrok ...........Eur z ktorej pripadá na hodinu pracovného času...................eur. Ako to prosím vyplňate?
Hrubá mzda: január 308,90
február 397,29
marec 399,-
Odprac.dni 55, Platené voľno/lekár/ 4dni a 1 den dovolenka. Spolu 60 dni. Bola aj pn 5 dni. Ja to rátam 1105,19:60:8=2,302479 hodinová mzda. Je to prosím správne? A aká bude priemerná mesačná mzda? /368,396?/
Pri výpočte postupuješ v zmysle Zákonníka práce


§ 134
Priemerný zárobok na pracovnoprávne účely
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-01-01-2012-a.html#hore)

(1) Priemerný zárobok na pracovnoprávne účely (ďalej len "priemerný zárobok") zisťuje zamestnávateľ zo mzdy zúčtovanej zamestnancovi na výplatu v rozhodujúcom období a z obdobia odpracovaného zamestnancom v rozhodujúcom období.

(2) Rozhodujúcim obdobím je kalendárny štvrťrok predchádzajúci štvrťroku, v ktorom sa zisťuje priemerný zárobok. Priemerný zárobok sa zisťuje vždy k prvému dňu kalendárneho mesiaca nasledujúceho po rozhodujúcom období používa sa počas celého štvrťroka, ak tento zákon neustanovuje inak.