stefanjozef
31.07.13,11:35
potrebujem poradit ako mám postupovat pri deložovaní dlžníka z bytu :Jedná sa o můj súkromný byt,dal som ho dočasne (cca 2 mes.) do prenájmu ,na základe dohody,ale nájomník tam býva už skoro rok a nájomné vobec neplatí aj ked som ho viackrát vyzval.Žiadnu nájomnú zmluvu som sním neuzavrel.Prosím o radu,ale ovšem v rámci zákona. dakujem J.Stefan
kopretinka
31.07.13,10:08
ak s ním nemáš zmluvu,a ani neplatí,tak je tam protiprávne,na čierno,Ak ho osobne vyhodíš,nikto ti nič nemôže.
arizona
31.07.13,11:56
vyrazit za dvere a vymenit zamok
buchač
31.07.13,14:11
Dočasne do prenájmu ...povedzme ,že tie 2 mesiace aj platil ...
Potom kto ???

Arizona vraví , že vyraziť dvere ...
Kopretinka zasa , že osobne vyhodiť...

Nuž stefanjozef ....asi si solídne mäkký alebo charita ...

Lebo poniektorí by vyrazili dvere a aj osobne dotyčného vyhodili ...a bol by ešte aj rád , že v rámci zákona by dostal len jednu - dve výchovné a nie komplet nakladačku ... ...

Ja by som ale určite takto hrubo nejednal ...
Ja by som dotyčného pekne požiadal , aby láskavo opustil byt , vyrovnal dlžobu ...
Ak by tak neurobil , nuž by som ho nechal aj naďalej bývať v byte a platil aj tie náklady na byt ...:---:D
misoft
31.07.13,15:57
V rámci "zákona": vraziť dnu, dotyčného vyhodiť von, vymeniť zámok. A si netrúfsaš sám, pár kamarátov istotne pomôže (za fľašku :D). A zvysoka s*ať na jeho osobné veci - dverami (oknami) budú lietať ako pri tornáde!
V rámci zákona: zavolať 158, oznámiť, že v tvojom byte je cudzia osoba, pravdepodobne zlodej. Oni ho už vyhodia - on totiž papiere nemá, zmluvu nemá, je tam neoprávnene.
draik
31.07.13,20:15
Keby to bolo také jednoduché - aby si ešte majiteľ náhodou neprivodil trestné stíhanie. Niekedy sa totiž nezainteresovanému môže zdať, že vinníci sú viac chránení ako poškodení....niekedy oprávnene.
misoft
01.08.13,15:40
Môže sa aj to prihodiť, ale...... "Išiel som do bytu, tam tota osoba, keď som chcel, aby odišla, po hube mi dala, tak som sa bránil. On - debil - zo schodov spadol......."