marces
31.07.13,12:03
Poprosila by som radu, ako postupovať v prípade, keď som spoluvlastníčka bytu, pol na pol s maminou. Chceme prepísať aj jej polovicu na moje meno darovacou zmluvou, avšak ona je chorá, a už sa nevie podpísať, čiže overenie podpisu je pasé. ako postupovať?
arizona
31.07.13,11:58
je svojpravna?
dedo paragraf
31.07.13,11:59
Máte aj súrodencov? Lebo ak nie,tak darovacia zmluva je zbytočná.Mala by zmysel len v prípade, ak by ste boli viacerí súrodenci(eventuálni dedičia po matke).
Katy a R
31.07.13,12:20
zrejme to z nejakého dôvodu potrebuje (nemôžme vedieť) - inak by to asi nerobila ?
Mária27
31.07.13,16:12
Bude potrebná úradná zápisnica, napr. notárska.
Pozri občiansky zákonník § 40 ods. 6:

(6) Na písomné právne úkony tých, ktorí nemôžu čítať a písať, je potrebná úradná zápisnica. Úradná zápisnica sa nevyžaduje, ak má ten, kto nemôže čítať alebo písať, schopnosť oboznámiť sa s obsahom právneho úkonu s pomocou prístrojov alebo špeciálnych pomôcok alebo prostredníctvom inej osoby, ktorú si zvolí, a je schopný vlastnoručne listinu podpísať.
Katy a R
31.07.13,16:27
ja len pre info - že ak by to aspoň trošku šlo ? - tak matrikárka môže prísť aj domov overiť podpis.
ja som tiež pred časom riešila dispozičné práva .. ale dotyčná osoba komunikuje normálne, len teda má problém s rukami - našťastie sa ešte ako tak podpísal pred matrikárkou (aj keď to boli konské hieroglify) - dnes by to už asi nedokázal (ale rozkazovať, to dokáže furt ;))