martin09
31.07.13,14:05
Zdravím, je legálne predávať nejaké veci opakovane ako súkromná osoba? Nechcem tu robiť nikomu reklamu ani nič podobné, preto budem nekonkrétny. Na Facebooku som našiel fanpage, kde si môžem objednať dajme tomu oblečenie. Chlapík tovar evidentne nakupuje z eBay. A teda všetko čo tam predáva si kúpim aj sám a lacnejšie, ale sú ľudia, ktorí nie.
Je teda legálne takéto zarábanie? Iba pri popise reklamácií píše, že tá nie je možná pretože ide o predaj súkromného inzerenta. Je to legálne?
draik
31.07.13,12:29
Nie. Nie.Nie.
day
31.07.13,12:55
nie
jar88
31.07.13,15:02
A je to trestné, či nejako inak, zákonne postihnuteľné?
draik
31.07.13,15:35
Neoprávnené podnikanie je trestný čin.
Nandrolon
01.08.13,06:17
Je to nelegálne, tzv. čierne podnikanie, teda daňové, a odvodové úniky. Proste čierna práca...
naty-ka
01.08.13,06:19
no a teraz ho udáš či ako? každý si pomáha tak ako sám vie a mal sa lepšie v živote...pozor karma je sviňa :)
kopretinka
01.08.13,06:24
no to je pekné pomáhanie,iní na to majú ŽL,odvádzajú odvody a dane,dodrbávajú ich rôzne kontroly.....a ledva vyžijú,ale svoje povinnosti si plnia. keby ten chruňo aspoň vybavil reklamáciu,ale on zámerne môže predávať zlé veci,oháňa sa tým,že je súkromná osoba,klame,podvádza a ty ho ešte obhajuj.
Lenže to je tak na Slovensku,že za zlého tu bude ten,čo ho udá....
Nandrolon
01.08.13,06:27
Vlastne zlodeji, ktorí vykrádajú chaty, autá, obchody, banky si tiež len pomáhajú tak ako vedia....
Aj ľudia ktorí znásilňujú malé dievčatká si vlastne potrebujú len uspokojiť svoju mužskú potrebu...
naty-ka
01.08.13,07:41
vy dvaja nado mnou ste úúúplne mimo...musíte trpieť asi komplexmi menejcennosti že to nenapadlo práve vás si takto privyrobiť že? a takto sa vás spýtam tí čo sú osem hodín v robote platia si dane so mzdy a odvody si nájdu fušku aj tí Vás okrádajú o dane alebo tu už Vám vyhovuje ako malé privyrobenie si k platu? ale to je choroba dnešnej doby, závidieť aj keď len 5€ susedovi a nedopriať nikomu nič len sebe!!
kopretinka
01.08.13,08:12
natyka,mimo,ale úplne mimo si ty!!!!!! zadávateľ sa pýtal,tak dostal odpoveď!!! a s tou závisťou choď do prdele,nebojím sa povedať,že do riti!!!tu keď človek niečo povie,čo je dokonca v súlade so zákonom,tak závidí. A podvody sú tu vyzdvihované ......úplne choréééééé....no ja už nemám slov.ďalej si píš,čo chceš,iste aj ty patríš medzi tých,čo si takto "pomáhajú". HOWG
marjankaj
01.08.13,09:39
No ja mám pocit, že udávať niekoho chce zadávateľ. A to iba na základe jeho domnienky.
Asi pozeral v telke Kažimíra. Ten to dokonca odporúčal.
naty-ka
01.08.13,10:03
marjankaj uplne stebou súhlasim!!
naty-ka
01.08.13,10:08
nie ja si týmto štýlom nepotrebujem privyrábať, ale uvediem príklad či aj ten zavrhneš...dajme tomu že by si staval dom svojpomocne, kedže tak to je o moc lacnejšie ako cez stavebnú firmu..jediné čo musíš mať je stavebný dozor na papieri myslím plus možno dvoch robotníkov a ostatných osem by si dal na čierno veď aj pre teba to je výhodné aj pre druhá stranu tak by si to neriešil tatko?? ale podľa mňa ty si typ človeka čo sa riadi heslom "čo je v zákone je sväté" a toto nie je podvod, pod podvodom si predstavujem úplne niečo iné aleže diametrálne úplne iné!!
Janiela
01.08.13,10:24
Kopretinka, úplne sa s tvojím komentárom stotožňujem. Podliak a zlodej je dnes šikovný a uctievaný. Preto sme tam kde sme.
marjankaj
01.08.13,10:33
Naty-ka
Nakoniec, riešiť to môžeš aj takto. Ale ak ti na to príde kontrola z inšpektorátu práce(bonzákov sa nájde dosť nablízku- sused s ktorým sa nepohodneš) tak budeš prekvapkaná koľko paragrafov ti môžu našiť.
Nandrolon
01.08.13,16:02
naty-ka, ja som tiež už zopár vecí predal, ale boli to nepotrebné veci a teda jednorázový príležitostný predaj, tam sa nemusí nič predkladať a odvádzať, ak napr. predáš kočík svojho dieťaťa a podobne....
Ale tu hovoríme o pravidelnom cyklickom predávaní a nakupovaní vecí za účelom zisku, a ešte nových, to je už o inom.
Neviem či ty práve nie si z tých, čo chcú "URČOVAŤ" druhým svoju pravdu.
Akože napríklad- 20 ročný vnuk pravidelne kradne v obchode borovičku, ale vlastne to nie je zlodej, lebo zlodeji sú tí, ktorí kradnú miliardy vo vláde...
Môj názor je taký, že ten, kto kradne v obchode tovar by kradol rovnako aj tie miliardy za podmienky že by mal PRÍLEŽITOSŤ ! Zlodeji sú u mňa obidvaja rovnako...