colder
31.07.13,15:25
Dobry den, prave obec buduje kanalizacne potrubie, do ktoreho zrejme bude v buducnosti povinnost pripojit sa - a to samospadom. Problem je, ze kanalizaciu obec buduje pred domom v hlbke 2,5m a ja mam zumpu za domom a vyust z domu do zumpy je v hlbke 2,8m (pod mojim suterenom, ktory je tiez odkanalizovany).
Preto samospadom sa pripojit evidentne nebudem moct.

Myslim, ze zistovanie stavu a projekcia kanalizacie mala toto zohladnovat. Ako mam najlepsie zasiahnut, kedze obec tuto kanalizaciu prave, podla mna nespravne, buduje?

​Dakujem.
draik
31.07.13,15:38
Ak sa stavia podľa projektu , tak to nebude nesprávne. Bol zámer výstavby resp. projekt kanalizácie zverejnený vopred?
colder
31.07.13,16:14
Na uradnej tabuli obce dodnes nevisi ziaden oznam tykajuci sa tejto stavby. Na obecnej schodzi, ktora k tomu v minulosti bola starosta nevedel najst projekt, zastupca realizatora povedal, ze kedze sa projekt nenasiel, on ho z hlavy nepozna a starosta to uzavrel: proste sa bude pripajat samospadom a hotovo.
A teraz to nevhodne realizuju.
wagner
01.08.13,19:29
A ostatní susedia čo? Tí nemajú problémy s hĺbkou kanalizácie? Pretože napr. ja mám vyústenie do žumpy asi meter pod povrchom. Mne by taká hĺbka kanalizačného zberača neprekážala. Projektová dokumentácia sa občanmi nepripomienkovala? Pretože dokumentácia, územné konanie a stavebné povolenie sa robilo určite s možnosťou pripomienkovania. V tejto fáze bolo treba zasiahnuť, teraz je už podľa mňa neskoro.
RZ Projekt
09.08.13,03:40
Si strasny optimista, ked si myslis, ze verjna kanalizacia sa bude prisposobovat tebe :). Chces, aby kanalizacia bola v 4m hlbke? To uz by pomaly aj banikov museli volat :). Ten kto je s domovou kanalizaciou nizsie si urobi precerpavaciu stanicu na svoje naklady.
julysak
09.08.13,03:49
Mulo.

Nemôžu predsa podľa 1-2 domov zahĺbiť obecnú kanalizáciu

btw
tá niekde ústi a po celej trase musí mať spád aspoň 1mm / m = pri dĺžke kanalizácie 1,5 km je to 1,5 m

PS
Daj si kalové čerpadlo a hladinový spínač
lapejko
11.08.13,17:54
ja by som navrhol prerobiť kanalizáciu z domu aby bola hlavná v samospádovej hĺbke a WC v suteréne oželieť alebo iba toto príležitostné zariadenie pripojiť na prečerpávaciu stanicu od Grundoss alebo Wilo.