itpe
31.07.13,17:24
Čaute,

Teraz mám asi 100-150€ /mes príjem z webstránok ako clickbank, sellhealth atď... jedná sa o affiliate webstránky.

Plánujem si to zvýšit na +1000/mes.

Peniaze my vyplácajú na paypal, z paypala si ich vyberam na bank ucet.

Otázka je: potrebujem na tuto cinnost zivnostensky / sro?
Ak hej, ake su ceny a poplatky alebo kde by som si to mohol čeknút?

+Ked si zaobstaram ziv., potom rocne by som si musel platit 20% z mojho rocneho prijmu?

Jediny problem je tu, ze toto robim okrem prace. Takze by som mal ziv. + by som bol zamestnanec u firmy. Je to mozne? Oplati sa to?

Diky za radi, vazim si kazdy komentár :)
kukučka
31.07.13,17:35
Ty musíš vedieť, či sa ti oplatí, príjem nie je zisk. Nenapísal si, aké máš náklady, ani koľko času tomu venuješ.

http://www.zivnostensky-list.eu/
itpe
31.07.13,18:21
Presne preto sa pýtam. Neviem aké sú náklady na ziv.,ale myslim si že min. pri 150€ mes by sa to oplatiolo. Teda by som mal zisk.

Robim ten biz... nuž je to pasivný príjem a investícia je niekolko desiatok dolárov :)
m1chal
03.08.13,19:41
Zivnost a prijem su dve rozne veci. Zivnost mas na podnikanie a prijem na zdanenie :-) Kedze predpokladam, ze tym sluzbam nebudes vystavovat ziadne faktury, zivnost by ti asi bola nanic. Prijem by si mal zdanit.
itpe
03.08.13,20:22
Hej jasne chapem, ale niekde som cital, ked mas prijem nad urcitou sumou tak musis mat zivnout...
draik
04.08.13,08:44
Ani nejde tak o výšku príjmu, ako o jeho sústavnosť (=pravidelnosť, nie však priebežnosť) za nejakú činnosť.
Filip Glasa
10.08.13,08:47
zda sa mi ze je to sustavna podnikatelska cinnost a preto by si asi mal mat zivnost. S vyskou prijmu to nema nic spolocne.
Economic
11.08.13,09:39
Ak je to sústavná činnosť, mal by si mať na to oprávnenie. Spadá pod voľné predmety. Živnosťou je sústavná činnosť prevádzkovania samostatne, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť, za účelom dosiahnutia zisku a za podmienok ustanovených živnostenským zákonom.