martuľa
31.07.13,20:43
Zamestnanec čerpal dva týždne neplatené voľno. Následne ho zamestnávateľ vyzval, aby nastúpil do práce, nakoľko mal dojednanú zákazku. Zamestnanec však odmietol, nakoľko sa vyhovoril, že potrebuje si niečo vybaviť a do práce nenastúpil, čím to zamestnávateľovi dosť skomplikoval, aby tú zákazku mohol uskutočniť .Ako by mal v takomto prípade postupovať zamestnávateľ? Môže s ním ukončiť PP pre porušenie pracovnej disciplíny?
veronikasad
31.07.13,18:47
Ak to bolo prvýkrát, zamestnávatel by ťažko okamžité zrušenie prac.pomeru obhájil v prípade napadnutia na súde. Treba mu udeliť absenciu s príslušným krátením dovolenky a poslať upozornenie na porušenie pracovnej disciplíny
alaya1
31.07.13,18:50
My sme sud prehrali a to syn odisiel pol hodinu po skonceni prac.doby z prace.
martuľa
31.07.13,19:10
a aký mal dôvod? tiež porušenie prac. discipliny?
Llívia
01.08.13,07:21
Zamestnávateľ môže s ním okamžite skončiť prac. pomer podľa § 68 Zákonníka práce. V prípade súdneho sporu by bolo pre zamestnávateľa výhodou, keby mal v pracovnom poriadku, vnútornom predpise, pracovnej zmluve a pod. stanovené, čo sa považuje za závažné porušenie prac. disciplíny alebo keby vedel nejako inak preukázať, že zamestnanec bol oboznámený s tým, čo sa považuje za závažné porušnie prac. disciplíny.
Tiež mu môže dať výpoveď podľa § 63 ods. 2 písm. e) pre závažné porušenie prac. disciplíny.
Ďalej mu môže zamestnávateľ krátiť dovolenku o 1 - 2 dni podľa § 109 Zákonníka práce.
A ak zamestnávateľovi vznikla škoda a vie ju dostatočne preukázať, môže od zamestnanca požadovať jej náhradu.
alaya1
01.08.13,07:28
hrube porusenie PD.
buchač
01.08.13,08:31
Ja som onehdá dostal ten trest ,citujem :
" Nezúčastnil sa porady a odišiel po skončení pracovnej doby domov ...."

Šmaril som odvolanie na súd a ten mi dal za pravdu ....