smutny999
01.08.13,10:27
Dobry den,
moj otec zomrel pred 2 rokmi. Byt, ktory vlastnil, daroval NEVLASTNEJ vnucke este v roku 2007, pricom o tom nikto nevedel, ani jeho manzelka, ktora tam doteraz zije, ale v podstate "nacierno", lebo nie je uvedene ani vecne bremeno. Vnucka sa od smrti mojho otca s nami nekontaktuje, zije dlhodobo v zahranici a vola iba mojej mame, ktorej "masiruje" mozog a vymysla si, ze ju chceme vyhodit na ulicu. Mna otec vydedil, aj ked som sa onho staral do poslednej chvile a vnucka sa neunuvala prist ani na jeho pohreb ked zomrel, lebo "boli drahe letenky" a dokonca nas po jeho smrti obvinovala prostrednictvom telefonatov, ze je to nasa vina a ze sme prenho nespravili dost, pricom ona sama prenho nespravila nic a ani pri nom nebola. Snazili sme sa s vnuckou spojit, kontaktovali sme ju mnohymi sposobmi, pretoze sme presvedceni, ze vnucka otca zmanipulovala a "zmagorila", aby jej byt daroval, no ignoruje nase telefonaty, emaily atd. Pred smrtou otca chodievala na Slovensko na pravidelne navstevy viackrat do roka, no potom sa to zmenilo. Sme si isti, ze predtym chodila na tie pravidelne navstevy prave preto, aby ho presvedcila o darovani bytu jej. Prosim je nejaka moznost ako zrusit tu darovaciu zmluvu, alebo dokazat, ze bol otec k tomuto rozhodnutiu zmanipulovany ? Dakujem velmi pekne.
buchač
01.08.13,08:36
Kto bol majiteľom bytu ?
Iba otec ???
Katy a R
01.08.13,08:40
Otec môže svoj vlastný majetok darovať tomu - komu on uzná za vhodné. samozrejme, ak je svojprávny v čase darovania.
prečo to tak urobil:confused: - to už nám neprináleží riešiť ..
arizona
01.08.13,08:50
a manzelka darcu nebola spoluvlstnickou? byt bol vylucnym vlastnictvom otca,kedze ho bez vedomia manzelky mohol darovat????
Katy a R
01.08.13,08:51
však píše, že vlastnil otec ...
marjankaj
01.08.13,09:03
No domáhať sa vrátenia daru môže iba darca. Teda z toho vyplýva, že by musel vstať z mŕtvych, a ak by mu to úrady "uznali"(teda mu vydali občiansky preukaz), tak by otec mohol požadovať vrátenie daru.

A ako vieš, že ťa vydedil? Veď si to mohol pri dedičskom konaní napadnúť. A mal otec nejaký majetok, ktorý bol predmetom dedičského konania?
smutny999
01.08.13,10:35
vylucnym vlastnikom bytu bol iba otec, ano, takze mohol ho darovat bez vedomia vlastnej manzelky. :(
smutny999
01.08.13,10:42
Majetok, ktory bol predmetom ded.konania, bol zanedbatelny a este k tomu rozdeleny medzi vela ludi, cize ostalo mi doslova NIC. O prave neviem nic, tak som chcel vediet, ci neexistuje nejaky sposob, ako tuto situaciu zmenit, kedze sme sa o tej zmluve dozvedeli az ked zomrel. Keby som o tom vedel skor, urcite by som to bol napadol este kym bol medzi nami. Ta bestia na tom pracovala dlhe roky a my sme si nic nevsimli.
arizona
01.08.13,10:45
pises, ze si sa ty o otca staral, takze ste boli v styku stale. Takze je naozaj divne, ze pred tebou nic nespomenul, ani ty si si nesimol, ze by sa nieco dialo...
marjankaj
01.08.13,10:47
Tak to by si nenapadol. Do zmlúv, krorých nie si účastníkom, nemáš čo hovoriť. Mohol by si sa na otca vykašľať a to je tak všetko, čo by si mohol.
Katy a R
01.08.13,11:03
vzťahy v rodine môžu byť rôzne - ale ty sám (na rozdiel od nás) určite aspoň niečo vieš - že prečo sa tak otec zachoval.
Inak, ak je výhradnou vlastníčkou vnučka - môže si s tým bytom naložiť ona - ako uzná za vhodné.
- skúste jej navrhnúť prenájom ... ??
marjankaj
01.08.13,11:07
Medzi koľkých ľudí? Zanechal závet, keď skoro nič nezanechal?
Myslel som, že dedičia ste boli iba dvaja Ty a otcova manželka.
Vlastne ty nie, keďže ťa vydedil.
Katy a R
01.08.13,11:12
janko - to bude zložitejšie ..tipujem, že deti viacerých manželiek.. - a dedičské konanie ani vôbec nemuselo byť, ak bol "nepatrný" majetok
smutny999
01.08.13,11:17
Otec bol zvlastny, nikdy nikomu nic nevravel. No ako som si to mal vsimnut, ked ta truba tu chodila len na navstevy? Ja mam uz davno svoj zivot a nebyval som s otcom, nebol som pri nich ked boli sami...
smutny999
01.08.13,11:24
Myslim, ze ma vydedil iba preto, ze vedel, ze ja sa o seba postaram, co som sa aj. Ona sa vzdy lutovala, ze co s nou bude, ma iba o par rokov menej ako ja, no nema nic. Ja som majetok nadobudol tvrdou pracou, nestazujem sa, ale aj tak sa mi to vidi nespravodlive.
marjankaj
01.08.13,11:24
Katy, veď toho napísal kopu a skoro nič podstatné. A když nevím, tak se zeptám;)
marjankaj
01.08.13,11:26
Ak ťa vydedil, tak mali dediť tvoje deti. Či vydedil aj tvoje deti?
A prečo píšeš, že to zostalo "doslova nič? Keď ťa vydedil, tak ti nemalo zostať "vôbec nič":eek:
smutny999
01.08.13,11:26
Presne tak, tipujes spravne - deti viacerych manzeliek
kopretinka
01.08.13,11:32
" arizona (Dnes 13:45) pises, ze si sa ty o otca staral, takze ste boli v styku stale. Takze je naozaj divne, ze pred tebou nic nespomenul, ani ty si si nesimol, ze by sa nieco dialo... "
arizona,nie je na tom nič divné,moja krstná sa starala o babku do jej smrti,vlastne celý život,lebo bývali v dvojdome.Aj s ostatnými v rodine mala babka normálne vzťahy.A po jej smrti sa zistilo,že svoju 1/2 domu prepísala na vnuka....vnuk jej nijako nepomáhal,iba ju celý čas využíval,ani prstom nepohol v tom čase,keď u nej býval a myslíme si všetci,že ani sa nepodieľal na nákladoch na domácnosť.......
erik555
01.08.13,11:52
a potom, aby sa ludia v hroboch "neobracali", ked urobia nieco, za co ich pozostali preklinaju :D potom tu clovek najde aj temy: "duchovia alebo zlá energia?" :D