miruka
01.08.13,12:44
Vybavujem ZEP .ZEP bude na mňa ako na zamestnankyňu firmy.Máme už dohodu s DÚ o elektronickom doručovaní písomností uzatvorenú podľa § 13 ods. 5 zákona č. 563/2009 Z.z. Doručujeme súhrnný výkaz a všetky dokumenty len elektronicky, ale bez ZEP. Chcem sa opýtať, že ako sa vykoná autorizácia na podanie žiadosti o vrátenie DPH je to niekde na portály drsr.sk? Chcem sa ešte opýtať či potrebujem nejaké splnomocnenie od konateľa firmy, keď ja budem podpisovať dokumenty na DÚ mojim ZEP certifikátom ? Ďakujem.
KEJKA
03.08.13,13:06
žiadosť o vrátenie DPH sa podávať nemusí, ak nárok na jej vrátenie vyplýva zo zákona.
Ak treba požiadať o vrátenie z iného dôvodu (napr. po podaní dodatočného DP DPH), tak žiadaš listom, nie elektronicky.
miruka
03.08.13,14:25
Ďakujem. Ja som sa ale zle vyjadrila v mojej otázke. Ja som totiž myslela, že keď žiadam o vrátenie DPH z iných členských štátov EÚ. Dočítala som sa, že keď je ZEP na mňa, tak kvôli podávaniu dokumentov na DÚ podpisovaných mojim ZEP-om potrebujem mať na DÚ splnomocnenie od nášho konateľa a nepotrebujem žiadnu dodatočnú autorizáciu.
KEJKA
03.08.13,14:55
to áno, to je tiež ten iný dôvod. AK podpisuješ ty svojim ZEPom, musíš mať splnomocnenie.