hanelore16
01.08.13,13:57
Ma zamestnávateľ pravo požadovať od podriadeného pracovníka, aby si v mesačnom výkaze knihy jázd služobne prideleného auta, vykazoval pri odjazdených súkromných km aj presnú trasu (napr.: sukr.jazda z Bratislavy do Popradu). Vedúci nevyžaduje účel cesty ale len trasu súkromnej cesty. Veduci tym chce sledovat a ustriehnut, aby zamestnanec neklamal pri vykazovani sluz. a sukr. km, a chce si sukromne trasy prepocitavat, ci si neubral zo sukromnych km a nevykazal si ich v sluzobnych km. Dakujem.
Tweety
01.08.13,12:05
Právo požadovať to má, veď je to jeho MV. Ak s tým zamestnanec nesúhlasí, určite ho zamestnáv. nebude nútiť, aby ho používal súkromne. Veď súkromné cesty nie sú daňovo uznaným nákladom zamestnávateľa.
ata111
01.08.13,12:08
Ak navyše zdaňuje zamestnancovi vo výplate 1% z hodnoty vozidla, tak by to ani nemusel chcieť vedieť..., ale môže ako píše Tweety.
hanelore16
01.08.13,13:01
Zamestnanec (podriadeny) sa na to ale pozera tak, ze mu nadriadeny zasahuje do jeho sukromia, a nevidi dôvod, vyzadovat smery jazd. Podstatne je, ze si tie jazdy vykaze ako sukromne a zaplati si sukr. km. Ale - logika veci mi hovori, ze veduci ma pravo ziadat...otazka nejakej etiky a zasahu do sukromia je pri tom ale podruzny sprievodny znak... Kazda minca ma dve strany...