zuzkakom
15.03.06,09:37
Ako je to pri obstaravani automobilu, patria zimne, resp letne pneumatiky na 042 alebo sa mozu zuctovat aj do spotreby a co navigacny system, co s DPH ked auto bolo kupene v Rakusku, (auto bolo kupene vo feb, doplnky v marci)
eterna
17.03.06,12:53
PNEUMATIKY SA MOZU UCTOVAT PRIAMO DO SPOTREBY
KEJKA
17.03.06,20:17
a príslušenstvo by som dala k cene auta.
Adina
23.03.06,12:17
Ja viem tak, že prvé zimné pneu idú do ceny vozidla (042) a všetky ďalšie už do spotreby.
ALBO
03.04.06,19:59
Ja viem tak, že prvé zimné pneu idú do ceny vozidla (042) a všetky ďalšie už do spotreby.

Súhlasím s Adinou (nedá sa dať súhlas k príspevku,neukazuje sa, takže takto).

DPH si môžete odpočítať, lebo pneumatiky ani navig. s. nie sú v § 49/7/b uvedené ako príslušenstvo.
Vladimír Ozimý
20.11.06,06:45
ja tiež súhlasim že to ide do vstupnej ceny ale pokial je to do 30000 Sk čo je si to môžte predsa jednorázovo odpísať pokiaľ sa firma nerozhodne aj technické zhodnotenie do 30000 sk odpisovať ako súčasť vstupnej ceny
adato
20.11.06,18:40
Ja by som dala tiež zimné pneumatiky do spotreby a počula som taký názor na jednom školení. Dáva mi to celkom logiku, naraz sú na aute aj tak používané len letné, alebo zimné, zatiaľ, čo druhá sada je odložená.
Ak by sme mali len jednu sadu, vydržala by o polovicu kratšie, lebo by sa využívala celoročne, náhradu by sme kúpili bez problémov do spotreby. Tak prečo by mali byť v obstaraní vozidla 2 sady len preto, že máme 4 ročné obdobia.
andrej_rv
20.11.06,19:03
Ja viem tak, že prvé zimné pneu idú do ceny vozidla (042) a všetky ďalšie už do spotreby. A ak sa auto kupuje v zime, potom aj prvé letné ? Ja akosi nevidím v zákone oporu na názor, že automobil (4-kolesový) by mal byť obstarávaný s ôsmymi pneumatikami. Podľa mňa sú pneumatiky - ďalšia sada - spotrebným materiálom súvisiacim s bežnou údržbou resp. prevádzkou auta.
Jana Acsová
26.11.06,07:40
A ak sa auto kupuje v zime, potom aj prvé letné? Pozerám sa na to rovnako. "Bolo mi povedané", že zimné pneumatiky sú nebezpečnejšie na jazdu v lete a v daždi, čiže dôvod obstarania prvých letných je rovnaký ako dôvod obstarania prvých zimných pneumatík.

Auto sa však kúpi s pneumatikami a jazdí. Každý ďalší nákup podľa môjho názoru "udržuje" automobil v prevádzke.
slovex
25.12.06,19:22
rada by som počula Váš názor na zimné pneumatiky ich cena je bez DPH 25 000,- Sk a k nim sú kúpené disky cena necelých 30 000,- bez DPH. Pneumatiky aj disky sú kúpené a zaplatené zvlášť. Môžem dať toto do spotreby alebo radšej daj k obstarávacej cene automobilu? ďakujem
Daska
25.12.06,20:55
do spotreby, vsak ich vymienate, nie je to TZ...
Anja111
08.01.07,12:04
Mám opačnú otázku, ako je obvyklé.
Potrebovala by som zaúčtovať zimné pneumatiky a disky na úžitkové auto ako technické zhodnotenie.
Čo myslíte, podarí sa mi to obhájiť?
Tweety
08.01.07,12:07
Mám opačnú otázku, ako je obvyklé.
Potrebovala by som zaúčtovať zimné pneumatiky a disky na úžitkové auto ako technické zhodnotenie.
Čo myslíte, podarí sa mi to obhájiť?
Nie je technické zhodnotenie MV.
Anja111
08.01.07,12:11
Škoda. Ale myslela som si, že sa mi to nepodarí obhájiť. Napriek tomu veľmi pekne ďakujem za odpoveď. (Aspom som sa vrátila do reality).
Dada
25.01.07,06:35
Mne včera audítorka vravela, že zimné pneumatiky sú technickým zhodnotením. Kupovali sme auto v decembri, rovnako aj zimné pneumatiky. Tak ako je to správne???
Dada
25.01.07,08:34
Mne včera audítorka vravela, že zimné pneumatiky sú technickým zhodnotením. Kupovali sme auto v decembri, rovnako aj zimné pneumatiky. Tak ako je to správne???

Posúvam .... :)
Tweety
25.01.07,08:36
Mne včera audítorka vravela, že zimné pneumatiky sú technickým zhodnotením. Kupovali sme auto v decembri, rovnako aj zimné pneumatiky. Tak ako je to správne???
Audítorka neinformovala správne.:)
Dada
25.01.07,08:40
Audítorka neinformovala správne.:)

Prečo? Ani tu nie je jednotný názor na to.
Vladimír Ozimý
10.01.08,08:32
no nechcem zakladať novú tému ale ak zimné pneumatiky obstarali pred tým než kúpili auto, v takomto prípade by to malo vstupovať do vstupnej ceny pretože o 501 nie je možné účtovať keďže nemam auto a nejde o daňový výdavok či ako
Danila
10.01.08,09:50
no nechcem zakladať novú tému ale ak zimné pneumatiky obstarali pred tým než kúpili auto, v takomto prípade by to malo vstupovať do vstupnej ceny pretože o 501 nie je možné účtovať keďže nemam auto a nejde o daňový výdavok či akoAk by zimné pneumatiky / nakúpené po prvý raz/ skutočne nespĺňali podmienky TZ, tak by si ich mal na 112 až do kúpy auta.
Vladimír Ozimý
10.01.08,10:38
to jest do spotreby...ja si myslím že by malo byť jednotné to znamená pneu nie sú technickým zhodnotením mne len išlo o to že sa zakúpili a auto až potom takže na 112 a potom spotreba cez 501
Feel
10.01.08,18:11
Názor daňových úradníkov z nemenovaného DÚ:
"Štandardne sa automobil dodáva s letnými pneu, ktoré tvoria obstaraciu hodnotu vozidla.1. nákup zimných pneu je zvýšenie obstaracej hodnoty, pretože zlepšujú jazdné vlastnosti vozidla v zime. Každý ďalší nákup pneu /či už zimných alebo letných / je už daňový náklad a nie TZ.Dá sa to obísť v prípade, že automobil sa kúpi v jednom účtovnom období a pneu v druhom a nesmú prekročiť hodnotu 30 000,- Sk "
Ikan
12.02.08,09:40
A čo ak mám taký prípad, pneumatiky zimné zakúpené pred dodaním auta a ich hodnota je vyššia ako 30.000,- Sk?