corr
01.08.13,19:13
V konkurze som kúpila nehnuteľnosť. V kúpnej zmluve mám uvedené,že je tam nájomca. (ešte z čias kým fungovala firma, ktorá šla do konkurz)u. Kúpna Zmluva bola podpísaná 27.5.2013., kataster zapísal nehnutelnost 28.7.2013. Predávajúci mi poskytol len evidenčný list, v ktorom je uvedený výpočet sumy nájomného na uvedeného nájomníka, ale nemám žiadnu nájomnú zmluvu. Nájomník doteraz nezaplatil ani za jeden mesiac, čo nehnutelnosť vlastním. Vedeli by ste mi prosím niekto poradiť, čo by sa s ním dalo robiť? je násilnícky, platiť odmieta, vysťahovať sa taktiež odmieta, som z toho zúfalá :-( Ďakujem.

Nemám nájomnú zmluvu-na základe čoho mu vypoviem nájom? Ak mu chcem zvýšiť nájomné - čítam, že dodatkom k nájomnej zmluve. *?
misoft
01.08.13,17:29
Pošli mu doporučene novú nájomnú zmluvu. Ak nepreberie, nechce pristúpiť - začína byť neoprávneným užívateľom - zaslať mu výzvu na vypratanie (uvoľnenie, opustenie) nehnuteľnosti. Nebude reagovať - dať na súd žalobu na vypratanie.
Mária27
01.08.13,17:43
Nájomná zmluva nemusí byť písomná, výpoveď z nájmu však musí.
Nový vlastník nehnuteľnosti vstupuje do nájomného vzťahu za pôvodných podmienok.
Ak nájomca neplatí, treba postupovať podľa § 711 ods. 1 písm. d) občianskeho zákonníka, dať mu výpoveď, vysťahovať ho (§ 712), vymáhať nájomné ...
corr
01.08.13,18:17
Už som to pozerala,ale neviem,či sa doba 3 mesačného nezaplatenie nájomného počíta od podpisu zmluvy,alebo od zápisu do katastra?
corr
01.08.13,18:19
Nájomné má byť rovnaké ako pri predchádzajúcom majiteľovi? Mal platiť totiž 8 eur mesačne. Pochybujem,že ju bude chcieť prevziať. Nemusím mu najprv vypovedať starú zmluvu? Bude nová zmluva platná? Ďakujem za rady,strácam sa v paragrafoch.
wagner
01.08.13,19:07
Nemá možnosť na súde napadnúť konkurz? Lebo to ešte neznamená, že máš LV a pokiaľ je tam právo obrátiť sa na súd, tak to bude riešiť súdnou cestou. Už som to tu písala dávnejšie - spolužiačka tiež mala založený dom od nebankovky, nebankovka ho predala. Nový majiteľ mal LV, spolužiačka to riešila súdom a po troch rokoch od predaja domu ho má opätovne na mene. To že je tam kopu záložných veriteľov je v inej polohe, ale dom je jej
draik
01.08.13,20:24
Je to podobné ako v prípade dražieb a exekúcií. Vysťahovanie môže trvať dlho. Popísalo sa tu o tom dosť.
sito
01.08.13,20:55
Oesm eur? 8 € ? A to čo? Už nechceli chovať svine a predávali, predali nehnuteľnosť ...
Mária27
02.08.13,03:52
hocijaké 3 mesiace
corr
09.08.13,19:20
nejako sme sa dohodli na platení vyššieho nájomného,ale chcela by som to urobiť tak,že mu vypoviem starú zmluvu a urobím novú...ako by to bolo najlepšie urobiť,keď nemám pôvodnú nájomnú zmluvu k dispozícii,ale v KP zmluve bol uvedený ako nájomník...a akú zmluvu urobiť nanovo,aby to bolo pre mna výhodnejšie? ďakujem