andrea.slobodova
01.08.13,21:38
Dobrý deň,

chcela by som sa s Vami poradiť, od 1.2.2013 pracujem na obecnom úrade ako účtovníčka, obec využila program zamestnávania mladých do 29 rokov evidovaných na úrade práce min. 3 mesiace (pol roka dostáva za mňa peniaze z úradu práce a pol roka garantuje, že ma ešte bude zamestnávať obec)
Dostávam minimálnu mzdu, 337,70 eur v hrubom. Chcem sa spýtať, či je to v súlade so zákonom, spočiatku som vykonávala len pomocné práce a zaúčala som sa spolu s účtovníčkou, ktorá ale po necelom mesiaci ako som tam pracovala zostala dlhodobo PN. Mojou náplňou práce je účtovanie faktúr, výpisov, miezd, pokladne, zostavovanie a úprava rozpočtu, úhrada cez business banking, vypracovávanie výkazov - Poznámok, Záverečného účtu obce, Výročnej správy, VZN, vyúčtovanie dotácií, zastupovanie pokladníčky. Zistila som, že účtovníčka, ktorá je na PN patrí do 8. platovej triedy a že verejná správa má ešte 15% navyše, ja síce nemám žiadnu prax, študujem externe, ale myslím si, že aj tak by som mala mať zaplatené viac, lebo takto mám polovicu z toho, čo mala účtovníčka. Bolo mi povedané, že budem zaradená to platovej tabuľky po roku, ako sa skončí spolupráca s úradom práce. To dovtedy nemám nárok dostávať za tú istú prácu aspoň základný plat na základe tabuľky? Nemám nárok na nejaký minimálny mzdový nárok ktorý by mal byť vyšší ako minimálna mzda?