Benko
02.08.13,09:38
Po pol roku som prišiel na to, že FO nepodnikateľ vlastní pozemok, má stavebné povolenie na rodinný dom a celé to organizuje jeho sročka, t.j. jeho sročka má zmluvu so stavebnou firmou na stavbu domu. Teraz mi tu doniesol jednu faktúru cca 50 000 a pozerám ako puk. Ešte som to nevidel. Mám v zásade 2 otázky:
1. môže jeho sročka zabezpečovať výstavbu domu, ak stavebné povolenie je na FO?
2. a potom rozmýšľam, koho majetok bude ten dom?
3. Dph by som si vedel predstaviť, že to stavia za účelom následného predaja alebo nájmu. Ale znovu je problém, kto bude majiteľom toho domu.
Tak boli 3 tie otázky.
Vie mi niekto niečo k tomu poradiť?
marjankaj
02.08.13,08:46
SRO ak má oprávnenie na realizáciu stavieb, tak môže stavať rodinné domy pre hocikoho.
Celkom mi nie je jasné, prečo spomínaš nejakú inú stavebnú firmu.
Benko
02.08.13,08:58
Lebo tá jeho sročka nestavia ten dom, len zmluva na stavbu je medzi stavebnou spoločnosťou a jeho sročkou a faktúra za vykonané práce je vystavená na jeho sročku. Vlastník pozemku je spoločník aj stavebné povolenie je na spoločníka ako FO nepodnikateľa. To mi nie je jasné, ten vzťah medzi FO vlastníkom pozemku a stavebného povolenia a tej jeho sročky na náklady ktorej stavbu realizuje stavebná spoločnosť.
marjankaj
02.08.13,09:00
A aké výnosy bude mať tá SRO?
Benko
09.08.13,12:26
"Pôjde do prenájmu časť a druhá časť asi zmena účelu a bude tam prevádzkovať posilovňu alebo niečo také.