zumba
02.08.13,08:45
Dobrý deň. Chcela by som sa s Vami poradiť, pretože sme s manželom našli odlišné informácie na internete ohľadom sp. Plánujeme na náš dom,klasický štvorec, nadstavit asi 1,20m a urobiť podkrovie. Strecha je teraz ako ihlan, potom by sme chceli do A. Bude treba stavebné povolenie a aj posudok statika? Dočítali sme sa, že aj nadstavba sa dá považovať ako menšie úpravy, čǐze to stačí ohlásiť iba na obecný úrad. Máme projektanta, lenže nemá razítko. Urobil by nám to odborne lenže taky projekt nemožme dat keby to SP potrebujeme. Dom má rozmery 9x12m. prosím o radu. Vopred ďakujem.
arizona
02.08.13,06:49
Meni sa celkovy vzhlad budovy,ale aj strechy, takze bude treba stav.povolenie.
Presne info ti daju na stav. urade vo vasom meste. /obcas mavaju uradnici rozdielne nazory, takze co vyzaduju v jednom meste,nemusia v druhom/
chandler
05.08.13,06:49
na projekt stavebnej casti staci ten projektant bez peciatky, ale budu chciet aj posudok statika a ten musi mat peciatku. zalezi aj od stavebneho uradu, niekde to mozno nevyzaduju - preto mate tie odlisne informacie. ale dolezitejsie ako razitko od statika je to aby vam to nepadlo na hlavu, tak by som moc nespekuloval :)
RZ Projekt
08.08.13,05:07
Na takyto typ rekonstrukcie ako pisu aj ostatni uzivatelia by sa malo vyzadovat SP. To podla mna bude vyzadovat 95% stavebnych uradov. Na architekturu takehoto rozsahu nie je potrebne autorizacne razitko. Avsak je potrebne dolozit nejak doklad o odbornosti, napr VS diplom. Niektore urady nevyzaduju staticke posudenie. Ja osobne by som si ho urobit dal. Osobne sa pohybujem v tejto oblasti a vacsina projektantov alebo architektov nechce robit projekty bez statickeho posudku. Je to pochopitelne, pretoze oni v tom pripade beru zodpovednost za stavbu.
plamen4
12.08.13,05:45
V každom prípade budeš potrebovať stavebné povolenie. K stavebnému povoleniu – ak podkrovie bude neobytné, budeš potrebovať: Stavebnú časť, statiku, požiarnu ochranu a elektroinštaláciu – hlavne bleskozvod. Ak by si v podkroví mal kúpeľňu, kuchyňu izby – teda obytné podkrovie, tak stavebný úrad bude požadovať aj profesie a to zdravotechniku, vykurovanie, prípadne plynoinštaláciu. ;
RZ Projekt
14.08.13,14:13
Odkial vies, co bude stavebny urad pozadovat? Niektore stavebne urady v mensich obciach nevyzaduju vnutorne rozvody ani statiku. Kazdy stavebny urad ma osobitny pristup, preto by som v tomto smere nevyvodzoval take sebavedome vyhlasenia :)
Silvia123
14.08.13,17:47
Treba stavebné povolenie, tiež vybavujeme a to do konca len v rámci stolice robíme jednu podkrovnú izbu, nemeníme teda ani vzhľad strechy, čo som si myslela, že netreba, ale na Stavebnom úrade nás vyviedli z omylu, že jednak meníme účel použitia a jednak elektroinštalácia, takže nemali sme na výber...aj posudok statika. Elektriku mi zakreslil do tej izby známy z rodiny -tak aspoň nejaké ušetrené peniaze...