naty-ka
02.08.13,10:16
Mám takúto otázočku na debatu..Mám s.r.o.-čku v doprave, pred časom som sa dozvedela, že u nás v obci je na predaj starý dom s pekným pozemkom, samozrejme dom je neobývateľný. Môžem ja kúpiť ten dom - pozemok na sro-cku aj keď to nesúvisí priamo s podnikaním? Trebars by som si tam zriadila sídlo firmy časom.. Dá sa takáto kúpa realizovať?

Dik :)
buchač
02.08.13,08:39
Môžem ja kúpiť ten dom - pozemok na sro-cku aj keď to nesúvisí priamo s podnikaním?

Nie som účtovník a ani podnikateľ , takže samozrejme neviem odpovedať .
No zároveň si povzdychnem , ak sa to dá , nuž potom si iba len povzdychnem ...:confused:

Škoda ......:(

P.S.:
Ale predpokladám , že sa to po tej kúpe určite bude dať následne do majetku s.r.o. ...
Pri našich zákonoch sa čo vlastne nedá ( čítaj odrb štátu = obohatenie podnikateľa )...???

Ale šak debata ......či ??? :rolleyes:
IvetaH
02.08.13,08:52
No pán Buchač, mám ťa rada, ale nerozumiem ti nič tentoraz.
Ja si myslím, že môže kúpiť všetko na sročku, veď si tam môže postaviť garáže, alebo urobiť z toho parkovisko alebo čokoľvek iné. Odpisovať začne až keď to začne využívať na podnikanie. Aspoň ja by som to tak urobila.
Mila123
02.08.13,08:59
pozemky sa odpisovať nedajú..........
sú výnimky, ale tie sa v tomto prípade nedajú uplatniť.....
a novozriadené - postavené parkovisko by som odpisovala aj s nákladmi na zbúranie nehnuteľnosti.....
buchač
02.08.13,09:59
No pán Buchač,mám ťa rada, ale nerozumiem ti nič tentoraz.
Ja si myslím, že môže kúpiť všetko na sročku, veď si tam môže postaviť garáže, alebo urobiť z toho parkovisko alebo čokoľvek iné. Odpisovať začne až keď to začne využívať na podnikanie. Aspoň ja by som to tak urobila.

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s9853.gif

Nevadí , že nerozumieš ...ale objasním .

Bežné praktiky podnikateľov - česť výnimkám !!!
" Firma " kúpi , postaví , zrekonštruje ....nehnuteľnosť , samozrejme za firemné .
Následne do nej naleje všetko , čo sa len dá alebo aj nedá ( účtovníci by mohli a vedeli nie jeden príklad dať ) , nakúpi zariadenie na mieru šité ...
Potom sa začne odpisovať .
Keď už bude po tom odpise , tak majiteľ , konateľ , tichý spoločník ...túto nehnuteľnosť proste iba kúpi .
Cena samozrejme je výhodná pre kupujúceho ....

Preto ten povzdych " Škoda ..." , lebo nie som podnikateľ .
Lebo aj ja by som tak urobil ... síce nie až tak markantne a na drzovku , ako poniektorí ...ale určite by som si zobák omočil v daňovom - nedokonalom systéme tohoto štátu ...
naty-ka
02.08.13,11:12
aha ďakujem za usmernenie..a pán "buchač" čo vám bráni v tom začať podnikať? a to zase nemôžete odcudzovať keď si človek snaží zám na seba zarobiť aby sa mal v živote dobre :)
IvetaH
02.08.13,11:31
Už tomu rozumiem. A výraz "mám ťa rada", znamená, že rada čítam tvoje príspevky, mám rada tvoje komentáre, že som na teba zvyknutá aj keď ťa nepoznám a ani nemám tucha kto si. Takých mám na Porade viac a sú medzi nimi aj ženy. To len na okraj, aby si niekto nemyslel, že sa chcem vydávať alebo čo.;););)
buchač
02.08.13,12:03
aha ďakujem za usmernenie..a pán "buchač" čo vám bráni v tom začať podnikať? a to zase nemôžete odcudzovať keď si človek snaží zám na seba zarobiť aby sa mal v živote dobre :)
...naty-ka ....
Objasním aj toto , aj keď síce ideme mimo témy .

Čo mi bráni ???
V podstate nič ...
ALE
Ja už nemusím , ja mám už vyrobené a zarobené ...užívam si výsluhový dôchodok na chalúpke v nekonečných lesoch v okolí ..( alebo makám jak ten kôň )...ale to je o mne známe ...

Svojho času som dostal jednu informáciu , no prišla ale neskoro .
Mohol som zarúbať sekeru do toho nejakého podnikateľského zámeru , dokonca by sa dalo povedať , že by som pokračoval v podstate v tom mojom bývalom povolaní .
Ďalej radšej nepokračujem , ale teraz by som bol v plnke ...

...k tej poznámke o odcudzovaní dodám , že pokiaľ sa to deje ( nazvem ) normálne , v tých medziach normy a slušnosti , veď beriem ...
Tú druhú stránku mince už teda nie ...
Jedná sa mi aj o to , že " poniektorí podnikatelia " sú doslova hajzli v správaní ku svojim zamestnacom ...
To už nie je o budovaní vyspelého kapitalizmu , ale o hnusné a prachsprosté vykorisťovanie .

Rozpisovať sa o tom nemienim , každý vie ...
naty-ka
05.08.13,06:41
buchaš ver mi ja k tým hnusným hajzlíkom nepatrím, len jedine ako na s.r.o. by som ten pozemok nemohla kupiť kedže z mojho platu by mi to nevychádzalo kedže už mám zrážky zo mzdy a áno ja aj pracujem popritom ako mam s.r.o.-cku...a mi sme malá spoločnosť skôr by som povedala že rodinná otec, otcov brat moji bratia a ja a mama sem tam dačo povibaví ale toho je malo :D...

Viem sa v cítiť do teba s tým že si si nechal újsť príležitosť aj otec často spomína, že keby v tej dobe nezaváha už sme dávno za vodou a druhý na nás robia...