janosik
02.08.13,10:22
Dobrý deň,
poradte mi ako účtovať montáž monitorovacej jednotky GPS do nového zakupeného osobného auta. Montáž GPS bolo pred zaradením auta do majetku firmy. Či to bude súčasťou obstarávacej ceny auta alebo celé do nákladov, totiž technický pracovník vysvetlil, že túto jednotku je možné kedykolvek vymontovať z auta a namontovať do iného vozidla.
Ďakujem za odpovede.
naty-ka
02.08.13,10:05
nie som nejaký expert v účtovaní ale ja by som to nedala do OC vozidla, ja osobne by som to dala celé do nákladov...sorry ak som zle poradila :)
Tweety
02.08.13,10:07
Aká je hodnota GPS?
janosik
02.08.13,10:19
dakujem za odpoved. poradte aj ostatní.......
janosik
03.08.13,04:04
PROSIM PORADTE AJ INÍ
janosik
03.08.13,04:08
GPS je v hodnote 415€ bez DPH.
Dav
03.08.13,05:05
Do nákladov
Janiela
03.08.13,05:22
GPS slúži aj pre chodcov - konkrétne v mojej som si nastavovala aj orientáciu na chôdzu. Je teda samostatná. Dávam celé do nákladov, nezvyšujem OC MV .
Stefan2005
03.08.13,06:28
... nedá mi nenapísať k odznelým príspevkom:

1. monitorovacia jednotka GPS - a navigácia GPS, ktorá môže slúžiť aj pre chodcov sú odlišné veci - definícia monitorovacej jednotky: "Monitorovacie GPS jednotky ponúkajú pokročilé monitorovacie funkcie. Jednotky sú určené pre pevnú montáž do vozidla a stále napájanie."

2. uvedená monitorovacia jednotka sa (podľa zadávateľa) namontovala (t.j. pevne spojila) s automobilom

3. aj autorádiou (i množstvo ďalších veci) možno kedykoľvek vymontovať a namontovať do iného (rovnakého určite) auta

4. montáž monitorovacej jednotky bola vykonaná pre zaradením auto do majetku firmy (takže otázka jej hodnoty je nepodstatná)

5. možno by bola zaujímavá aj odpoveď na otázku, či ide o jednorázovú montáž do jedného auta, alebo či sú monitorovacími jednotkami vybavené aj iné, ostatné autá firmy...

...