Vael
01.10.04,12:08
Doposiaľ sme neboli platcom DPH, t. j. všetky tovary sú na sklade v obstarávacej cene s DPH. Od 1.10.2004 sme platcom DPH, ako si uplatnim odpočet dane u skladovaných tovarov a majetku? Za radu vopred ďakujem.
Čo s tovarom, ktorý mám na sklade viac ako 5 rokov - nemám už faktúru o kúpe?
Lila
01.10.04,10:13
Podĺa §55 Z. o DPH .
iva
01.10.04,12:33
Ak už nemáš faktúru na nákup tovaru, ktorý máš ešte na sklade, DPH si nepýtaj späť.
Pred dvomi rokmi som účtovala živnostníka, ktorý sa stal platcom DPH, vtedy si mohol pýtať DPH z tovaru nie staršieho ako 1 rok. Prišla kontrola a presne podľa jednotlivých položiek (riadkov) v inventúre hľadali faktúry a porovnávali tovary - ceny a či DPH presne sedí. Vtedy ma to prekvapilo, že sa v tom tak dlho hrabú a kontrolujú vlastne úplne všetky nákupy (teda tie, ktoré boli v inventúre a kde sa žiadala naspäť nejaká DPH).
Vael
01.10.04,16:02
Srdečná vďaka. Príjemný večer.
FAA
01.10.04,18:53
Ak už nemáš faktúru na nákup tovaru, ktorý máš ešte na sklade, DPH si nepýtaj späť.
Pred dvomi rokmi som účtovala živnostníka, ktorý sa stal platcom DPH, vtedy si mohol pýtať DPH z tovaru nie staršieho ako 1 rok. Prišla kontrola a presne podľa jednotlivých položiek (riadkov) v inventúre hľadali faktúry a porovnávali tovary - ceny a či DPH presne sedí. Vtedy ma to prekvapilo, že sa v tom tak dlho hrabú a kontrolujú vlastne úplne všetky nákupy (teda tie, ktoré boli v inventúre a kde sa žiadala naspäť nejaká DPH).
Presne toto sa stalo aj mne, stálo ma to dve noci, kým som to dal dokopy pretože inventúra bola spravená "bajočko".