Jackal
02.08.13,10:42
Dobry den. Potreboval by som poradit. Vo svojej s.r.o. momentalne vykonavam zivnost (lekarska ambulancia), ktora je oslobodena od platenia dane. Mam v plane rozsirit podnikanie aj o zivnost, ktora uz podlieha zdaneniu. Je mozne taketo zivnosti viest v jednom uctovnictve? Da sa to nejako odlisit? Moj uctovnik mi odporuca pre prehladnost zalozit novu s.r.o. pre novu zivnost.

Dakujem za odpovede, pekny den.
kn-alka
02.08.13,08:52
oslobodená od akej dane?
tictac7
02.08.13,08:55
...asi DPH - si myslím...
tictac7
02.08.13,08:58
Platiteľom DPH sa staneš až po dosiahnutí zákonom stanoveného obratu, ak nebudeš chcieť byť dobrovoľným... Nechápem, prečo by si mal zakladať ďalšiu s.r.o. - zbytočné dupľovanie povinností voči štátu, vedenie účtovníctva (platenie za účto + za zostavenie účtovnej závierky a DP....), ďalšie poplatky banke za ďalší účet.....
Jackal
02.08.13,09:10
Dakujem za odpoved.
Ja momentalne nie som platcom DPH, lebo zdravotnicka cinnost, je od toho oslobodena. Chcem ale zacat podnikat v oblasti, kde DPH budem musiet platit, ide o to, ci sa to uctovnicky da odlisit, napriklad zalozenim novej uctovnej knihy pre novu podnikatelsku cinnost.
Jackal
02.08.13,09:11
Ano DPH, zle som to popisal.
tictac7
02.08.13,09:36
účtovníctvo je len jedno. Oddelenie N a V sa robí buď použitím rôznych hospodárskych stredísk, alebo analytík - podľa toho, čo ktorá účtovná jednotka potrebuje. To je však vecou účtovníka a nie Tvojou.
...a to, že niekde budeš "musieť" platiť - tak tomu nerozumie, ako myslíš. Staneš sa platiteľom dane, až pri dosiahnutí zákonom stanoveného obratu alebo dobrovoľným. Inak "nemusíš" nič platiť.
marjankaj
02.08.13,10:12
A prečo by si nemohol založiť viac SROčiek? Niektorí ich majú založených hromadu. Napríklad taký Vareha.
tictac7
02.08.13,11:39
ja som nikde nepísala, že si nemôže založiť viac firiem. Mne je to lautr jedno. A ak to bude môj klient, ešte na ňom zarobím....
Antonia Jendrišáková
03.08.13,07:59
Účtovník radí, asi preto že v prípade dosiahnutia príjmov pre registráciu, by si musel byť platiteľom DPH koeficientom. Pomerné odpočítanie DPH z nákupov.
marjankaj
03.08.13,08:05
A ak to rozdelí na FO a PO, tak sa aj príjmy rozdelia, a možno sa nebude musieť registrovať vôbec, lebo ten obrat nepresiahne.
marjankaj
03.08.13,08:06
A klient zase nebude platiteľom DPH.