Flegmosko
02.08.13,12:45
Pred cca 20 rokmi bol predaný rodinný dom, neviem za akú sumu, nenašla som doklad. Mojím príbuzným bola vydelená istá časť, vraj polovica. Moja otázka spočíva v tom, či je postačujúce osobné dosvedčenie svedka (doplnené napr. písomným vyhlásením potvrdeným notárom), aká suma bola vydelená? Ďalej, či je možné po takmer 20 rokoch žiadať finančné vyrovnanie (ak sa podarí zistiť, že predajná suma bola vtedy vyššia, ako bolo tvrdené). Máte s tým niekto skúsenosti? Príp. nájde sa tu nejaká právnická rada?
marjankaj
02.08.13,13:39
Tak na toto bude skôr vedieť odpoveď veštec. Kto má žiadať finančné vyrovnanie? Od koho? Za čo? Čo s tým máš spoločné ty?
misoft
03.08.13,14:04
Svedok po 20-tich rokoch si toho veľa pamätať nemusí a nieto papiera - nieto ničoho - pravda zapadla prachom.
marjankaj
03.08.13,14:15
Možno práve preto chce to čestné prehlásenie od svedka. :D
misoft
03.08.13,14:17
No ja by som na takéhoto svedka nespoliehal - 20 rokov je 20 rokov (veď ja niekedy neviem, čo som robil pred dvoma dňami :D:D:D)
marjankaj
03.08.13,14:20
A k čomu to svedectvo bude? Aký právny nárok majú tí príbuzní na polovicu predajnej sumy? Vlastnili ten majetok? Alebo ho zdedili?
A možno svedkovia "jahodoví" by si spomenuli na hocičo, čo by bolo treba.:D:D:D
kopretinka
03.08.13,14:26
ja som nepochopila,o čo zadávateľovi ide? pred 20 rokmi predali dom a teraz si uvedomili,že ich obabrali (asi?)
marjankaj
03.08.13,16:13
Asi ani zadávateľ nechápe. Inak by to vysvetlil. Veď on netvrdil, že niečo predal. Iba ak príbuzní.:eek: