sutem
02.08.13,15:02
Dobry den,
chcel by som sa spytat kompetentnych. Ako je to s nahradou stravneho ak ma moja firma posle na zahranicnu cestu pre zakaznika napriklad anglicku firmu. Anglicka firma preplaca vsetky naklady (ubytovanie, cestu, ...). V cene hotela su ale zahrnute ranajky. Ma moja materska firma pravo mi kratit nahradu stravy, ak vlastne vsetky naklady spojene s pracovnou cestou uhradza anglicka firma? Myslim, ze anglicka firma vyplaca aj stravne (podla anglickych zakonov) mojej materskej firme.
Tweety
02.08.13,13:11
Firma Ti vo vyúčtovaní ZPC preplatí všetko to, čo jej ukladá zákon o CN.
Mária27
02.08.13,17:34
Ak dostávaš stravné a vreckové od tvojej firmy, má právo krátiť stravné za raňajky poskytnuté hotelom.
Mila123
02.08.13,17:53
podľa zákona o cestovných náhradách a § 5 uvedeného zákona platí.....

(6) Ak má zamestnanec na pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie v celom rozsahu, zamestnávateľ mu stravné neposkytuje. Ak má zamestnanec na pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie čiastočne, zamestnávateľ stravné určené podľa odsekov 1, 2 alebo 5 kráti o 25 % za bezplatne poskytnuté raňajky, o 40 % za bezplatne poskytnutý obed a o 35 % za bezplatne poskytnutú večeru z ustanovenej sumy stravného pre časové pásmo nad 18 hodín alebo z najvyššej dohodnutej sumy stravného podľa odseku 5.
(7) Ak má zamestnanec na pracovnej ceste v rámci ubytovacích služieb preukázane poskytnuté raňajky, zamestnávateľ stravné podľa odsekov 1, 2 alebo 5 kráti spôsobom ustanoveným v odseku 6.
(8) Zamestnávateľ stravné nekráti spôsobom ustanoveným v odsekoch 6 a 7, ak zamestnanec nemohol využiť zabezpečené jedlo alebo poskytnuté raňajky z dôvodov, ktoré nezavinil.
(9) Preukázanie zabezpečeného jedla podľa odseku 6 alebo poskytnutých raňajok podľa odseku 7 sa môže nahradiť vyhlásením zamestnanca vo vyúčtovaní náhrad.